OTVORENO PRVENSTVO SRBIJE NA OTVORENIM VODAMA: Ječanski najbolja u Srbiji na 5 km

OTVORENO PRVENSTVO SRBIJE NA OTVORENIM VODAMA: Ječanski najbolja u  Srbiji na 5 kmtrg_fontane

Jelena Ječanski, plivačica bečejskog kluba Svim star, isplivala je na Otvorenom prvenstvu Srbije na otvorenim vodama deonicu dugu 5 kilometara u vremenu 1:07:01,07 i time osvojila drugo mesto, iza Slovenke Nike Kozamernik koja je trku završila u vremenu od 1:04:30,65.

Otvoreno prvenstvo Srbije imalo je međunarodni karakter, te su pored predstavnika osam klubova iz Srbije u Parku prirode „Stara Tisa“ na Bisernom ostrvu 16. i 17. jula nastupili i plivači iz Makedonije, Slovenije i Švajcarske. Zato je, iako je Ječanski druga stigla na cilj, kao najbolja domaća takmičarka ponela epitet prvaka države u maratonskom plivanju na 5 kilometara. Njen sugrađanin Sebastijan Sabo zauzeo je u trci na 10 kilometara u vremenu 2:20:03,59 petu poziciju, odnosno drugo mesto među domaćom konkurencijom. Bence Balzam bio je 10. odnosno 6. u domaćoj konkurenciji na deonici dugoj 5 kilometara, dok je iza njega na cilj stigao Momir Slavnić.
Organizator prvenstva bio je Plivački savez Srbije u saradnji sa Plivačkim klubom Bečej
– Svi učesnici izrazili su zadovoljstvo organizacijom i uslovima takmičenja, što ide u prilog našem stavu da je Park prirode „Stara Tisa“ idealno mesto za pripreme plivača maratonaca, ali i za atraktivna takmičenja. Pokušaćemo da izlobiramo da takmičenje na Staroj Tisi uđe u program LEN kupa već iduće godine – rekao je Endre Sabo, predsednik Odbora za daljinsko plivanje.

Prvenstvo Srbije za pionire i mlađe pionire
Svim staru 13 medalja

Na Prvenstvu Srbije za pionire i mlađe pionire koje je od 20. do 22. jula održano u Kruševcu uz učešće 183 plivača iz 33 kluba za pionire i 186 plivača u kategoriji mlađih pionira, devetoro plivača PK Svim stara iz Bečeja osvojilo je tri zlatne, pet srebrnih i pet bronzanih medalja. Denis Der je zaslužio dve zlatne medalje na 100 i 200 metara prsno, Ana Jeftenić je bila prva na 100 metara delfin, druga na 200 metara leđno, 400 metara kraul i 50 metara kraul, Jovana Đurić se takmičila u grupi sa godinu dana starijima i osvojila je četiri medalje, dve srebrne na 800 i 400 metara kraul i dve bronzane na 200 metara kraul i 400 metara mešovito. Jelena Ječanski je bila treća na 800 metara kraul, Bence Balzam je takođe osvojio treće mesto na 200 metara delfin, a i Nikola Ratkov je bio trećeplasirani na 400 metara mešovito.
Svim star je u konkurenciji 33 kluba osvojio 9. mesto u grupi pionira i 5. mesto u kategoriji mlađih pionira.
Na plivačkom maratonu u Molu 21. jula, na deonici od 200 metara u grupi mlađih pionirki pobedila je Jovana Ječanski.