Otvoreno prvenstvo Vojvodine: Dva zlata i bronza za Bečejce

Otvoreno prvenstvo Vojvodine: Dva zlata i bronza za Bečejcetrg_fontane

Na Otvorenom prvenstvu Vojvodine u nedelju u Novom Sadu, u sportskom centru „Slana bara”, učestvovalo je 750 takmičara iz 60 klubova.

Tada je slikovito dočarano zašto Srbija spada u jednu od velesila karatea, jer toliki broj karatista na jednom mestu je stvarno retkost.
Članovi karate kluba iz Bečeja ostvarili su zapažene rezultate. U katama pojedinačno Ana Reka Komaromi osvojila je zlatnu medalju, a njen sugrađanin Dušan Jasnić je takođe zauzeo prvo mesto, dok je Una Obradović osvojila bronzu.
Ovogodišnje aktivnosti Karate klub Bečej završava polaganjem za nova karate zvanja 22. decembra, a potom će se takmičari odmarati do 10. januara, kada počinje nova sezona i upis u školu karatea.

Medalje i za Petrovoselce

Karatisti i karatistkinje Karate kluba „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela uspešno su nastupili u nedelju na Otvorenom prvenstvu Karate federacije Vojvodine u Novom Sadu.
Jovana Borđoški je u pojedinačnoj konkurenciji osvojila srebrnu, a Anabela Aleksa bronzanu medalju, dok je kata tim Petrovoselaca u sastavu Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Dino Subotički zauzeo četvrto mesto.

V.Lj.

Uspešan vikend

NOVI BEČEJ: Na Prvenstvu Vojvodine, koje je 12. decembra održano u Novom Sadu, u veoma jakoj konkurenciji takmičari Jedinstva iz Novog Bečeja osvojili su četiri bronzane medalje. U konkurenciji 750 takmičara iz 60 klubova karate federacija iz Srbije, Crne Gore, Republike Srpske i Federacije BiH bronzane medalje osvojili su, u katama senior Srđan Sudarski, u dogovorenom sparingu pionirka Nikolina Abazaj, u borbama Dajana Palfi i kata tim pionirki u sastavu Nikolina i Marina Abazaj i Dajana Palfi.
Dan ranije, na turniru u Bašaidu, zlatne medalje osvojila je Nikolina Abazaj u katama, Marko Padežanin u dogovorenom sparingu, srebrne Nikola Mesaroški i Marina Abazaj, a bronzanu Ana Rigo.