Plivanje: „Voša 2013“

Plivanje: „Voša 2013“trg_fontane

Sedmoro plivača PK „Svim star“ iz Bečeja osvojilo je sedam medalja na plivačkom mitingu „Voša 2013“ koji je održan 16. i 17. novembra u Novom Sadu uz učešće 284 plivača iz 25 klubova iz Bugarske, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Slovenije, Crne Gore i Srbije. Plivačice „Svim stara“, Jovana Đurić i Jelena Ječanski su na takmičenju nastupale u sastavu Plivačkog saveza Vojvodine u okviru programa Perspektivnost plivanja Vojvodine. Najbolji rezultat iz bečejskog kluba ostvarila je Deana Babić sa dva prva mesta na 100 metara leđno i kraul, Nikola Ratkov je osvojio prvo mesto na 200 metara kraul i drugo mesto na 200 metara mešovito. Milan Mihajlović je bio drugi na 100 metara prsno, a Anđela Babić je osvojila drugo mesto na 200 metara mešovito. Ana Jeftenić je zaslužila bronzanu medalju na 100 metara prsno, a Jelena Ječanski za PSV je osvojila prvo mesto na 200 metara mešovito i drugo na 100 metara kraul, dok je Jovana Đurić bila prva na 200 metara kraul i druga na 200 metara mešovito.

Školsko okružno prvenstvo

Na Školskom okružnom prvenstvu u plivanju u Novom Sadu 20. novembra, iz osnovnih i srednjih škola iz Bečeja učestvovalo je 37 učenika. U grupi učenika od prvog do četvrtog razreda prvo mesto je osvojio Uroš Kovačev iz OŠ „Zdravko Gložanski“ na 50 metara prsno, Jovana Ječanski iz iste škole takođe je bila prva na 50 metara leđno, kao i Zita Seke iz OŠ „Sever Đurkić“ na 50 metara prsno. Drugoplasirani je bio Filip Jeftenić iz OŠ „Zdravko Gložanski“ na 50 metara delfin, a treće mesto je osvojila Georgina Šanta iz OŠ „Sever Đurkić“ na 50 metara prsno.
Bečejci su bili uspešni i u kategoriji učenika petih i šestih razreda: prvo mesto je osvojio Vukašin Vukanić iz OŠ „Zdravko Gložanski“ na 50 metara leđno, a drugi je bio Milan Mihajlović iz OŠ „Zdravko Gložanski“ na 50 metara prsno.
Učenici sedmih i osmih razreda osvojili su najviše drugih mesta. Drugoplasirani su bili Jelena Ječanski iz OŠ „Zdravko Gložanski“ na 50 metara leđno, Ana Jeftenić iz OŠ „Zdravko Gložanski“ na 50 metara prsno i Bence Balzam iz OŠ „Sever Đurkić“ na 50 metara delfin. Treće mesto zaslužio je Viktor Mesaroš iz OŠ „Sever Đurkić“ na 50 metara kraul.
U kategoriji učenika srednjih škola Aron Šinkovič iz Ekonomsko-trgovinske škole osvojio je drugo mesto na 100 metara kraul.
Prvoplasirani i drugoplasirani takmičari izborili su plasman na Republičko prvenstvo škola Srbije koje će biti održana 3. decembra u Beogradu.