Područna fudbalska liga Novi Sad: Nema golova, nema bodova

Područna fudbalska liga Novi Sad: Nema golova, nema bodovatrg_fontane

Na utakmici četvrtog kola Područne lige Novi Sad bečejski fudbaleri su nastavili sa lošim rezultatima. Bečej Old gold je i u drugoj utakmici kao domaćin doživeo poraz, izgubivši u subotu od Šajkaša iz Kovilja rezultatom 0:2 (0:1).
Iako su fudbaleri Bečeja ušli u ovu utakmicu ambiciozno, veoma žustro i ofanzivno, gosti im nisu dopustili da razviju igru i lako stignu do gola.

Zauzvrat belo-crni već od samog starta pripretili su mladom golmanu Stefanoviću. Već u 11. minutu fudbaleri Šajkaša imali su ozbiljnu priliku. Nakon centaršuta Milovančeva najviši u skoku bio je Tošić, koji je zatresao gol, ali ne i mrežu plavih, pogodivši levu stativu.
Igrači gostujućeg tima nisu dozvoljavali Bečejcima da predahnu i tako su već u 26. minutu stvorili novu priliku. Iskusni Švedić primio je loptu na nekih 17-18 metara od gola domaćina, prošao je čuvara Stefanovića i šutem po zemlji zatresao mrežu Bečeja. Posle primljenog pogotka Bečejci nisu imali šta da čekaju i kalkulišu. Preuzeli su inicijativu, tako da se već u 31. minutu mogla osetiti blaga dominacija domaćina. Tandem Malić-Grbić je bio u naletu, ali je lopta završila preko gola Ljubomira Moravca. U nastavku prvog dela meča bilo je još nekoliko solidnih prilika i sa jedne i sa druge strane, od kojih se kao najbolja pokazala ona u 37. minutu kada je Todorović ubacivanjem po desnoj strani uposlio Malića, koji je želeo da postigne atraktivan gol „makazicama“, što na kraju ipak nije dalo rezultat, jer je lopta završila pored gola gostiju.
I nastavak meča Bečejci su počeli atacima na gol Šajkaša. Već u 48. minutu Todorović i Malić ponovo su pokušali da nadmudre gostujuću odbranu, ali se i ova akcija završila bez pravog završnog udarca, da bi se odmah potom, u 50. minutu, Petkoviću ukazala jedna od boljih prilika. Akcija je započeta odličnim duplim pasom Stefanovića i Hola, lopta je došla do Petkovića, ali se i on pokazao kao neuspešan i nemoćan pred golom Koviljčana. Kako je utakmica odmicala i kako se bližio kraj utakmice, igrači i jednog i drugog tima su očigledno postajali sve umorniji i tromiji, igralo se rastrzano, sa čestim gubljenjem poseda lopte, netačnim dodavanjima i čestim prekidima. Ipak, manje umoran od ostalih bio je Švedić. Pokazao je to kada je izvukao loptu iz svog šesnaesterca, pretrčao ceo teren i sa desne strane odlično opalio po lopti, ali je ona, na sreću domaćina, završila iza gola. Do kraja utakmice, tačnije do 90. minuta gledali smo traljavu igru i jednih i drugih, začinjenu čestim prekidima i zamenama igrača i sa jedne i sa druge strane. Ipak, u poslednjih nekoliko minuta meča utakmica je dobila na živosti. Tako je Stajki dospeo u najbolju gol priliku na celom meču, ali do izjednačenja nije došlo. Igrači Šajkaša su uspeli na jedvite jade da izbace loptu iz svog šesnaesterca, do nje je došao Subotin i sjajnim solo prodorom savladao je po drugi put golmana Bečeja Stefanovića.
Utakmicu, sličnu onoj pro-tiv Omladinca, izgubljenu na svom terenu, u kojoj se teška bitka vodila na sredini terena i ponovo bez završnice, fudbaler Bečeja Stajki ovako komentariše:
– U sredini terena smo dosta mlada i neiskusna ekipa. Treba vremena dok se momci malo ne uigraju i dok ne odigraju još koju utakmicu, jer moramo gledati na to da su oni tek sad izašli iz omladinskog pogona, a neki još uvek i tamo igraju. Biće veoma teško dalje, jer kao što je poznato, otišlo je mnogo starijih i iskusnih igrača, tako da to sada ovi mlađi malo teže nadoknađuju. Ali biće bolje, moramo, možemo, u sledećoj utakmici idemo na pobedu. U narednom kolu idemo u goste Borcu iz Šajkaša u kome se u odnosu na prošlu godinu ništa značajno nije menjalo, ekipa je ista. Prošle godine smo ih dobili, idemo na pobedu pošto nam ništa drugo ne odgovara, a i više nemamo prava na kiks.