Područna liga Novi Sad: Četiri boda iz dva meča

Područna liga Novi Sad: Četiri boda iz dva mečatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold su između dva broja „Bečejskog mozaika“ odigrali dve utakmice u Područnoj ligi Novi Sad i zabeležili pobedu i remi.

Na utakmici vanrednog kola (22), Bečejci su prošle srede u Stepanovićevu pobedili Omladinac, a prošle subote na svom terenu odigrali su nerešeno protiv Mladosti iz Bačkog Petrovca – 1:1 (0:0).
Tokom prvog poluvremena subotnjeg meča oko stotinak gledalaca na Gradskom stadionu se dosađivalo, a jedinu priliku za pogodak imao je domaćin. U 40. minutu štoper domaćih Lukač je krenuo u napad, odličnim pasom pronašao je Kiša koji je sa sedam-osam metara šutirao „nebu pod oblake“.
Sve do 70. minuta meča uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, a jedini koji se isticao bio je glavni sudija utakmice. Mladi Novosađanin Petar Radić je menjao kriterijum suđenja, čas je puštao da se igra grubo, čas je svaki kontakt sankcionisao faulom, tako da je „trenirao“ nerve igrača i jedne i druge ekipe. Kulminacija nesigurnosti sudije Radića desila se u 72. minutu, kada je posle akcije Severina dosudio jedanaesterac za goste. Napadač Mladosti je pao u šesnaestercu Bečeja iako je bilo očito da nije postojao kontakt između njega i fudbalera Bečeja Dražića. Bečejci su burno reagovali, stvorila se gužva, a najdeblji kraj izvukao je Siniša Todorović, trener Bečeja, koji je dobio crveni karton. Siguran izvođač penala bio je Marčeta – 0:1.
Dokaz da je „izgubio kompas“ na ovoj utakmici Radić je pokazao odlukom u 81. minutu. Golman Andrić je daleko izvan svog šesnaesterca uhvatio loptu rukom i umesto da dobije direktni crveni karton kako pravila nalažu, golman Bečeja se „izvukao“ sa žutim kartonom. „Kompenzacija“ ili ne, tek novosadski sudija je pred kraj utakmice još jednom pokazao na belu tačku, ovoga puta za Bečejce. Vasin je bio u prodoru, na ivici šesnaesterca ga je oborio Kanja i dosuđen je penal koji je Ivanišević pretvorio u pogodak (89. minut).
Posle utakmice fudbaleri obe ekipe su pognutih glava napustili teren.
– Mislim da je sudija upropastio utakmicu, meč koji je imao sve predispozicije da bude dobar i zanimljiv. Čovek se jednostavno „pogubio“ i više nije znao šta dosuđuje. Ekipa Mladosti je odličan tim, sjajno su fizički pripremljeni, napadali su po bokovima i nisu nam dozvoljavali da razvijemo našu igru. U ovako „tvrdim“ utakmicama stvara se mali broj šansi koje jednostavno moraju da se iskoriste. Kiš je imao kolosalnu šansu u prvom delu i bio je neprecizan. Da je pogodio, utakmica bi sigurno imala drugačiji tok – rekao je Dean Ivanišević, vezista Bečeja Old gold.
U narednom kolu Bečej igra protiv Obilića (subota, 24. april, 16.00). Ivanišević u Zmajevu najavljuje igru na tri boda:
– Bez obzira što su fudbaleri Obilića lideri na tabeli, napašćemo ih na njihovom terenu. U ovoj ligi svako svakoga može da dobije, mi evidentno bolje igramo na strani nego kod kuće, pa očekujem pobedu u Zmajevu.