Područna liga Novi Sad: Durmiši obezbedio bodove

Područna liga Novi Sad: Durmiši obezbedio bodovetrg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold pobedom su krenuli u nastavak prvenstva Područne lige Novi Sad. Bečejci su prošle nedelje u Sremskoj Kamenici savladali domaći Fruškogorac sa 1:2 (0:2).

Posle početnog ispitivanja snaga i mogućnosti, prvu šansu koju su mali na utakmici Bečejci su i iskoristili. Posle nekoliko pasova u zoni šuta našao se Buletin Durmiši koji je snažno „opalio“ po lopti, golman Lalić je „boksovao“ loptu, ona je ponovo došla do veziste Bečeja koji je drugi put bio precizan – 0:1 (17. minut).
Posle vodećeg gola Bečejci se nisu povukli, nastavili su u istom ritmu, a drugi pogodak postigli su praktično bez prave gol šanse. U jeku napada fudbaleri Fruškogorca su izgubili loptu na sredini terena, do nje je došao Durmiši, primetio je da je golman domaćina daleko od gol linije, iz prve je uputio loptu ka golu i pogodio za 0:2.
U drugom poluvremenu, zadovoljni rezultatom, fudbaleri Bečeja su se povukli i orijentisali na odbranu svog gola i bili su uspešni desetak minuta. Međutim, prilikom jednog napada domaćina u 55. minutu, Vender je u svom šesnaestercu startovao na Banjanina koji je pao kao „pokošen“ i dosuđen je jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Saveljić. Do kraja utakmice Fruškogorac je imao terensku inicijativu, ali su domaći fudbaleri napadali jalovo i bezidejno, pa golman Andrić nije imao mnogo posla.
Buletin Durmiši, prvotimac Bečeja, nije krio zadovoljstvo posle prve prolećne pobede:
– Disciplinovano smo odigrali utakmicu u Sremskoj Kamenici, ispoštovali smo dogovor iz svlačionice i sasvim zasluženo smo pobedili. Golove smo postigli na vreme, a u drugom poluvremenu smo se orijentisali na odbranu. Mislim da je sudija „svirao“ nepostojeći penal, ali ni to nas nije poremetilo u igri.
U 17. kolu Bečej Old gold je u sredu na svom stadionu igrao protiv Borca, a u subotu (27. mart, 14.30) igra protiv Tvrđave. Durmiši u Baču očekuje tešku utakmicu i povoljan rezultat:
– Tvrđava je jedna od najboljih ekipa u ligi iako to tabela ne pokazuje. Igraju veoma čvrsto na svom terenu i očekujem veoma tešku utakmicu u Baču. Ipak, imamo kvalitetnu ekipu koja može da se nadmeće sa svima u ovoj ligi, a sve osim poraza u subotu biće uspeh za nas.