PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Gradištanci zabeležili prvu pobedu

PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Gradištanci zabeležili prvu pobedutrg_fontane

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta pobedili su na domaćem terenu Obilić iz Zmajeva rezultatom 2:0 u drugom kolu Područne lige Novi Sad. Gradištanci su prvu pobedu u prvenstvu zabeležili pred više od 200 gledalaca.

Da su domaćini ozbiljno shvatili utakmicu od samog starta dovoljan je dokaz to što je vođstvo obezbeđeno već u drugom minutu meča. Kao i na mnogim utakmicama pre, i ovaj put heroj u dresu Vojvodine bio je Ilija Kovačević, koji je doneo prednost od 1:0 na početku susreta. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme.
U drugom poluvremenu fudbaleri Vojvodine oprezno su čuvali svoj gol i oštro su napadali. Idealnu priliku za povećanje prednosti imali su u 49. minutu utakmice, kada je Kovačević pucao kazneni udarac. Nije bio uspešan sa bele tačke, te se za promenu rezultata moralo čekati još deset minuta. Prelepim golom u 59. minutu utakmice novo pojačanje Vojvodine Predrag Isak povećao je vođstvo domaćina na 2:0 i tim rezultatom je i zaključen ovaj susret.
Trener Tibor Kovač je na ovoj utakmici prvi put u sezoni pružio priliku fudbalerima Radivoju Vukadinovu, Bojanu Mandiću, Slobodanu Šeguljevu, Stojanu Joviću i Bojanu Lovreu da se pokažu na terenu.
U narednom kolu fudbaleri Vojvodine putuju u Bač na susret sa ekipom Tvrđava.