Područna liga Novi Sad: Kako postići gol?

Područna liga Novi Sad: Kako postići gol?trg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold očajno su startovali ove sezone u Područnoj ligi Novi Sad. U prva dva kola ostvarili su isto toliko poraza, bez postignutog pogotka i nalaze se na začelju tabele.

Posle poraza u prvom kolu od Petrovaradina (0:2), Bečejci ni na svom terenu prošle subote nisu uspeli da trijumfuju. Bodove sa Gradskog stadiona je odneo Omladinac i to pogotkom u 90. minutu – 1:0 (0:0).
Ali, da krenemo od početka. Jalovom inicijativom u prvih desetak minuta igre, domaći fudbaleri su uspeli da dođu samo do jedne šanse u prvih četrdeset pet minuta meča. Barta je u 11. minutu uputio odličan centaršut u kazneni prostor gostiju, najviši u skoku je bio Grbić, skrenuo je loptu glavom, ali je lopta prošla pored stative. Gostima je trebalo dvadesetak minuta da stvore prvu šansu. Pecelj je prošao po levoj strani, pronašao je Pupovca koji je odlično primio loptu, okrenuo se i iz prve opalio po njoj, ali je na sreću golmana Andrića ona otišla preko gola. I to je bilo sve što su gledaoci u prvom poluvremenu mogli da vide. Malo i za područnu ligu.
Početkom drugog poluvremena Bečejci su stekli prednost, ali ne u golovima nego u broju igrača na terenu. U 46. minutu Pecelj je zbog namernog igranja rukom zaradio drugi žuti karton i posle duže prepirke sa sudijom Krnetom iz Bačke Topole napustio je teren. Iako su Bečejci imali igrača više, gosti su bili konkretniji. Cimeša je u 56. minutu stvorio sebi prostor u šesnaestercu domaćina, uputio je snažan šut po zemlji, ali je Andrić odlično intervenisao. Sve do 80. minuta meča oko 100 gledalaca na Gradskom stadionu se dosađivalo, a onda su Bečejci najzad agilnije krenuli prema golu Omladinca. Todorović je uposlio Durmišija, vezista Bečeja je „opalio“ po lopti ali je za desetak centimetara bio neprecizan. Četiri minuta kasnije Holo je imao još povoljniju šansu. Napadač Bečeja u ovoj utakmici je posle centaršuta Barte, sa samo tri-četiri metra traljavo šutirao, pa golmanu Zeljkoviću nije bilo teško da zaustavi udarac. Holo je i u 89. minutu imao stopostotnu šansu koju nije iskoristio, a onda su gosti, ni krivi ni dužni, odneli tri boda iz Bečeja. U jeku opsade gola Omladinca, Pupovac je došao do lopte, istrčao kontru i savladao nemoćnog Andrića – 0:1.
Tuga i bes bili su vidljivi na licima domaćih igrača posle utakmice, a Čedomir Grbić je kratko prokomentarisao drugi poraz u prvenstvu:
– Utakmica je za nas bila izuzetno teška, nismo imali snage da postignemo jedan gol koji bi najverovatnije bio dovoljan za pobedu. Nismo iskoristili naše šanse, opet smo bili neefikasni i kazna je stigla na kraju meča. Iako smo imali igrača više, izgubili smo bitku na sredini terena što nam se osvetilo.
U trećem kolu Bečejci u nedelju (5. septembar, 17.00) igraju protiv Hercegovine. U Gajdobri Grbić želi prve bodove:
– Nemamo šta da kalkulišemo. Samo pobeda nas interesuje, ali ćemo morati da igramo mnogo bolje nego u prethodne dve utakmice da bismo do nje i stigli.