Područna liga Novi Sad: Lovre brži od pištaljke

Područna liga Novi Sad: Lovre brži od pištaljketrg_fontane

Golom Bojana Lovrea u sudijskoj nadoknadi vremena, fudbaleri Bečeja Old gold su u meču 18. kola Područne lige Novi Sad ostvarili važnu pobedu za dalju borbu za opstanak nad gajdobranskim Hercegovcem od 2:1.
Da je jedini cilj domaćina pobeda i tri boda, videlo se već u prvom minutu utakmice kada je Stajki „tukao“ sa 20 metara, a golman gostiju Dukuć vrhovima prstiju loptu izbacio u korner.

Gosti su se ubrzo posle početnog „šoka“ pregrupisali, stvorili „bunker“ i onemogućili protivniku da učini nešto konkretnije od nekoliko polušansi za gol. Na ovakvu igru ekipe iz Gajdobre Bečej nije imao odgovora sve do poslednjih pet minuta, kada su se, kao na tacni, ređale šanse. Stajki je priliku da se upiše u listu strelaca propustio u dva navrata, u 39. i 41. minutu, oba puta je loptu sa 5 metara od gola Hercegovca poslao u ruke Dukića. Najbolju priliku u prvom delu susreta imao je Malić u 45. minutu, nakon asistencije Dražića, ali je loptu poslao pored Dukića i leve stative. Početkom drugog dela susreta nastavljena je inicijativa Bečeja što je rezultiralo i pogotkom. Strelac je bio Ćurčić i to na veoma neobičan način, jer je unutrašnji deo mreže gola Hercegovca pogodio izvodeći korner. Samo deset minuta trebalo je gostima da uzvrate udarac i izjednače. Igrao se 57. minut kada je Borković šutirao, Stanojev odlično reagovao, ali se lopta odbila do najbližeg Majstorovića, kojem nije bilo teško da loptu po zemlj pošalje iza leđa jedinice Bečeja. Od 60. minuta fudbaleri Bečeja krenuli su na sve ili ništa, šanse su se ređale (Malić u tri navrata, u 60, 65. i 77. minutu, Stajki u 66. minutu, Grbić u 71. minutu), gol je „visio“ u vazduhu, ali nikako nije mogao „pasti“ zahvaljujući više nego raspoloženom Dukiću. No, kao što jedna lasta ne čini proleće, tako ni golman gostiju nije mogao do kraja da sačuva svoju mrežu. Posle kontre Hercegovca u kojoj su se čak tri igrača našla sama pred Stanojevim, i pogođene stative, usledila je oštra akcija Bečeja. Lukač je duboko ubacio loptu u protivničku polovinu terena, do nje je došao Lovre, uspeo da prebaci čuvara i golmana i da po drugi put na utakmici zatrese mrežu Herecegovca.
Strelac pobedonosnog gola za Bečej Bojan Lovre zadovoljan je što su, iako teško, u 90. minutu, tri boda neophodna za opstanak ipak dobijena.
Naredni meč, u kojem Lovre očekuje još jedan trijumf, Bečej igra ovog vikenda u Kovilju protiv domaćeg Šajkaša.