Područna liga Novi Sad: Remi na startu

Područna liga Novi Sad: Remi na startutrg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold su 19. marta u okviru prvog kola prolećnog dela prvenstva odigrali nerešeno sa ekipom Petrovaradina (1:1).

Vlažan i za igru težak teren doprineo je tome da obe ekipe, od prvog sudijskog zvižduka, igraju oprezno i „ispitivački”. Prvu kakvu-takvu priliku imali su Bečejci u 20. minutu. Barta je na desnoj strani protivničke polovine pronašao usamljenog Holoa, koji u padu loptu šutira tik pored desne stative Vojnovićevog gola. „Mir” na terenu narušio je u 38. minutu dobro organizovani napad Petrovaradina. Loptu je sa svoje polovine poveo Žakula, uposlio Živkovića, a ovaj centrirao u šesnaesterac Bečeja, gde je najviši u skoku bio Strahinja Todorović, koji loptu šalje u mrežu Bečeja. Na početku drugog dela igre domaći su igrali ofanzivnije, a rezultat toga bilo je rezultatsko poravnanje. Igrao se 55. minut kada je Živković u svom kaznenom prostoru faulirao Malića, a sudija Krneta pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Lovre.
Mogao je Bečej na kraju i do celog plena, ali je šansu utakmice u 85. minutu promašio trener-igrač Bečeja Siniša Todorović. Malić je istrčao kontru, loptu prosledio na drugu stranu terena „Todetu”, koji sa 10 metara pucao pravo u golmana.
Golman Bečeja Old gold Mladen Stanojev nije krio nezadovoljstvo pruženom partijom svojih saigrača, a ni postignutim rezultatom:
– Jedna loša igra pružena je u prvom poluvremenu od ekipe Bečeja. Po ulasku Siniše Todorovića, trenera-igrača u drugom poluvremenu, trgli smo se u igri. Što nam i nije na čast s obzirom na to da on ima preko 40 godina i da jedan takav igrač treba da pokazuje momcima od 18 i 20 godina kako se igra.

Sledeće kolo igrate u Stepanovićevu protiv Omladinca (27. mart). Koja su tvoja očekivanja?

– Očekuje nas poprilično teška utakmica u Stepanovićevu. Omladinac je ekipa koja je pri vrhu tabele. Nama do kraja prvenstva preostaje samo grčevita borba. Nadam se da ćemo doneti bod, odnosno bodove – rekao je Stanojev.

Vojvođanska liga Istok
Sigurna igra Novobečejaca

NOVI BEČEJ: U 17. kolu Vojvođanske lige Istok gostujuće ekipe su ostvarile zapažen uspeh, u osam odigranih utakmica zabeležile su četiri pobede. Najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Dinama iz Pančeva pobedom (1:2) u Lazerevu protiv Zadrugara, do ovog kola vodećeg tima ovog stepena takmičenja. Pored Pančevaca pobede u gostima ostvarili su Bačka Topola, Radnički iz Zrenjanina i Budućnost iz Srpske Crnje.
Sigurni na domaćem terenu bili su fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja. Na otvaranju prolećne sezone ljubitelji fudbala na stadionu kraj Tise mogli su da uživaju u kvalitetnoj utakmici. Viđena su dva lepa gola, dva neiskorišćena jedanaesterca i više propuštenih prilika. Izabranici trenera Novice Glavaškog došli su u vođstvo u 31. minutu, kada je posle centaršuta Srđana Lisice sve zapaženiji Bojan Matić spretno glavom postigao efektan gol. Pitanje pobednika u 77. minutu rešio je iz solo prodora najbolji pojedinac utakmice Lisica. Tu nije bio kraj uzbuđenjima, u 78. minutu jedanaesterac nije iskoristio Marko Drljača, njegov udarac ukrotio je Predrag Oljača. Gosti su u finišu propustili priliku da ostvare časniji rezultat. U 83. minutu najstrožiju kaznu nije iskoristio Marko Protić, pošto je loptu poslao pored gola, a u finišu utakmice bek Kozare Fučak je, iskosa sa leve strane, promašio prazan gol.
Trener Jedinstva Novica Glavaški posle utakmice je sa zadovoljstvom istakao:
– Zadovoljan sam igrom i pre svega zalaganjem svih igrača, jer nije bilo nimalo lako na raskvašenom terenu kontrolisati igru. Pobeda nam mnogo znači, zadržali smo petu poziciju na tabeli, pa sada mirno očekujemo dva uzastopna gostovanja, najpre Dinamu u Pančevu, a potom Obiliću u Novom Kneževcu.
Posle nerešene igre na startu u Banatskom Karlovcu fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da, na otvaranju sezone, u Novom Miloševu obraduju svoje navijače.
Fudbaleri Bačke Topole su u Novom Miloševu rutinski zabeležili pobedu, koja je mogla biti i ubedljivija da na golu Vojvodine nije bio raspoloženi golman Igor Vlaškalin. Posle nešto slabije igre u prvom poluvremenu gosti su se razigrali u nastavku. Prvu priliku za vođstvo gosti nisu iskoristili u 47. minutu, pošto je Vlaškalin odbranio jedanaesterac koji je izveo Baštovanov. Međutim, svoju dominaciju krunisali su u 60. minutu kada je posle gužve, odbijenu loptu Slobodan Marković poslao u mrežu. Pet minuta kasnije pitanje pobednika bilo je rešeno. Posle brze akcije gostiju, Memišević je glavom uputio loptu ka golu domaćina, Vlaškalin je samo uspeo da je odbije do slobodnog Markovića, koji postiže svoj drugi gol za pobedu kojom je njegova ekipa preuzela vodeću poziciju na tabeli.
Ovog vikenda fudbaleri Vojvodine igraju veoma značajnu utakmicu za opstanak sa Radničkim u Zrenjaninu.