PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Remi sa liderom

PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Remi sa lideromtrg_fontane

Utakmica pretposlednjeg kola Područne lige Novi Sad, igrana 5. juna na bečejskom Gradskom stadionu, bila je bez ikakvog takmičarskog značaja za obe ekipe – Bečej Old gold je na poslednjem mestu, dok je Mladost iz Bačkog Petrovca lider na tabeli i novi učesnik Vojvođanske lige Zapad – i završena je podelom bodova, 3:3 (1:1).

Bez imperativa preko potrebne pobede, psihički opušteniji, zaigrali su Bečejci meč otvoreno i napadački i već u 7. minutu poveli. Stajki je prodro sa desne strane, uputio centaršut ka protivničkom šesnaestercu, gde je najviši u skoku bio Malić, i poslao loptu iza leđa jedinice Petrovčana, Veselića. Uljuljkani brzo postignutim golom, Bečejci su u narednih tridesetak minuta prepustili inicijativu gostima, a to im se i obilo o glavu tri minuta pre odlaska na odmor, kada je Stakić sa tri metra, pored svog čuvara Grbića, pogodio mrežu gola Bečeja (1:1).
Početak drugog dela susreta nije doneo ništa novo na terenu. I dalje su blagu terensku inicijativu imali gosti, koji su iz minuta u minut sve više „bušili“ odbranu Bečeja i u 57. minutu po drugi put zatresli mrežu. Spajić je centrirao, a Pupovac je glavom poentirao. U poslednjih pola sata igre obe ekipe su se ravnopravno borile, a tada je bilo najvažnije to što su se bečejski fudbaleri „budili“. Prvo je Drapšin u 68. minutu zapretio posle asistencije Stajkija, da bi pet minuta kasnije Bečej preko Barte stigao do izjednačenja (2:2). Donekle mirnu završnicu dvostrukim aršinima i čudnim odlukama omeo je glavni sudija Milica Gerić iz Šajkaša. Tako su gosti posle veoma sumnjivog faula Prodanova na ivici šesnaesterca, došli do nove prednosti. Igrao se 86. minut, Zbućnović je izveo slobodan udarac, lopta se odbila od živog zida, došla do Spajića, kojem nije bilo teško da sa sedam metara loptu pošalje u mrežu Bečeja. Sa druge strane, „bečejska kaznena ekspedicija“ delovala je ekspeditivno i u 88. minutu donela novo, treće poravnanje rezultata. Todorović je nakon solo prodora po šesnaestercu gostiju dodao do Malića, a ovaj pronašao Drapšina za 3:3.
Kapiten Bečeja, strelac jednog gola na nedeljnoj utakmici i asistent kod ostala dva, Zoran Malić, izjavio je da je i očekivao ovakav ishod meča.
– Obe ekipe igrale su rasterećeno i iz toga je proiza-
šla kvalitetna utakmica, u kojoj su uživali fudbaleri na terenu i publika na stadionu. Još jednom smo dokazali da nismo zaslužili da ispadnemo u niži rang takmičenja, a protivniku smo pokazali da u Područnoj ligi nema lakih protivnika.

Prekosutra vas očekuje u Novom Sadu meč poslednjeg kola Područne lige sa Kabelom. Koja su tvoja očekivanja?

– Idemo da završimo agoniju i da se na častan način oprostimo od učešća u ovom stepenu takmičenja. U Novi Sad, bez obzira na okolnosti, ne idemo sa belom zastavom u ruci – jasan je bio Malić.