Područna liga Novi Sad: Simultanka Novosađana

Područna liga Novi Sad: Simultanka Novosađanatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold poraženi su od Mladosti rezultatom 5:2 (0:4) u 25. kolu Područne lige Novi Sad.

Iako je na Gradskom stadionu gostovao tim koji se nalazi na dnu tabele, Mladost iz Novog Sada je „očitala lekciju“ fudbalerima Bečeja i sasvim zasluženo pobedila. Bečejcima ostaje uteha da su prošlog petka igrali protiv sasvim druge ekipe Mladosti nego što je to bio slučaj u jesenjem delu kada su trijumfovali u Novom Sadu. Naime, Novosađani su u zimskoj pauzi promenili većinu igrača, pa su na Gradskom stadionu igrala samo četvorica fudbalera koji su i jesenas nastupali za novosadsku ekipu.
Gosti su od prvog sudijskog zvižduka agresivno krenuli na gol Andrića i to im se isplatilo u 17. minutu. Agilni Petrović se „stuštio“ u kazneni prostor Bečeja, Holo je nesmotreno startovao, a sudija Šovljanski iz Đurđeva je opravdano dosudio penal. Siguran sa bele tačke bio je Majstorović (0:1). I pored vođstva Novosađani su nastavili sa pritiskom i deset minuta kasnije su duplirali prednost. Gadžić se našao oči u uči sa Andrićem, golman Bečeja je uspeo da sačuva mrežu, ali se lopta odbila do Tolmača kojem nije bilo teško da pogodi prazan gol – 0:2. Bečejci su tek u 32. minutu pripretili golmanu Mladosti. Durmiši je prošao po desnoj strani, sjajno je pronašao Koraća čiji šut je zaustavio golman Ivanišević. U 41. minutu Hejdeši je prebacio loptu sa leve na desnu stranu terena, Jakšić je volejom „raspalio“ po lopti koja se od stative odbila u mrežu Bečeja – 0:3. I kada su Bečejci mislili samo na odlazak u svlačionicu, Mladost je postigla još jedan pogodak. Brkić je oštro centrirao, a  Samardžija je glavom postigao gol (45. minut – 0:4).
U drugom poluvremenu Bečejci su pokušali da učine gotovo nemoguće, da stignu rezultatski minus. Postigli su dva pogotka, Ivanišević (63. minut) i Durmiši (65. minut) su smanjili vođstvo gostiju na 2:4, ali posle toga nisu imali ozbiljnijih šansi. Konačan rezultat postavio je Tolmač u 83. minutu – 2:5.
Posle susreta u redovima Bečeja Old gold nije bilo mnogo igrača raspoloženih za priču. Ipak, vezista Bečejaca Dean Ivanišević je rekao:
– Izuzetno loše smo odigrali prvo poluvreme, a kada smo u drugom delu zaigrali ofanzivnije, bilo je suviše kasno za preokret. Većina igrača je podbacila, u prvih 45 minuta kao da nismo imali volje i želje da se nadmećemo sa Novosađanima, kao da su saigrači mislili da ćemo lako pobediti ekipu koja je na dnu tabele. To u današnjem fudbalu, u bilo kojoj ligi, nije izvodljivo i surovo smo kažnjeni. „Presekao“ nas je i penal koji smo bez potrebe napravili, a kada kola krenu nizbrdo teško ih je zaustaviti. Posle prvog gola koji smo primili, skoro svaki šut fudbalera Mladosti je ušao u gol. Razočaran sam izdanjem koje smo prikazali pred našom publikom.
U nedelju (8. maj, 16.30) igrate protiv Hercegovca. Kakav epilog očekuješ u Gajdobri?
– U ovoj sezoni definitivno bolje igramo na strani, nego kod kuće. Kada bi se gledali samo bodovi koji su osvojeni u gostima, bili bi drugi ili treći na tabeli. Hercegovac nam je i dužnik od jesenas pa ćemo u nedelju pokušati da ih pobedimo na njihovom terenu.