Područna liga Novi Sad: Tvrđava nije osvojena

Područna liga Novi Sad: Tvrđava nije osvojenatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold prvi put su poraženi u prolećnom delu prvenstva Područne lige Novi Sad. Bečejci su prošle subote u Baču izgubili sa 4:2 (2:1).
Iako su nastupili znatno oslabljeni, bez golmana Andrića i Vasina (parni žuti kartoni) i Vendera, Grbića i Igora Stefanovića (povrede), utakmica je dobro počela za Bečejce.

Igrači Tvrđave imali su terensku inicijativu, ali su Bečejci kontrolisali igru i iz prve prave prilike koja im se ukazala su i poveli. Kiš je poveo kontru, uposlio je Durmišija kojem nije bilo teško da savlada golmana Vučkovića (0:1).
Domaćini su posle primljenog gola nastavili sa napadima i uz mnogo sreće su došli do izjednačenja. Kerkez je više iz očaja uputio šut sa tridesetak metara, lopta je na putu ka golu zakačila Lukača, promenila pravac i prevarila golmana Dragana Stefanovića – 1:1.
Do poluvremena se igralo otvoreno na obe strane, a da se na odmor ne ode nerešenim rezultatom pobrinuo se Spasić. Posle loše izvedenog auta Bečeja u 45. minutu, napadač Tvrđave došao je do lopte i posle solo prodora „ zakucao“ je loptu u mrežu Bečeja – 2:1.
Početkom drugog poluvremena Bečejci su bili bolji partner, a inicijativu su krunisali u 52. minutu. Kapiten Bečeja na ovoj utakmici Dean Ivanišević je „povukao“ loptu po levoj strani i kada su svi na terenu očekivali centaršut, Ivanišević je postigao evro-gol – 2:2. Radost gostiju nije dugo trajala jer je samo tri minuta kasnije Vlajić uz asistenciju Đenđije postigao treći gol za Tvrđavu (3:2).
Od 60. minuta Bečej je imao igrača više na terenu (Vazović isključen zbog prigovora) što je bio signal za „va bank“ igru. Napravili su Bečejci dve stoprocentne šanse, ali su Kiš i Durmiši bili nespretni u završnici. Kazna je stigla u 88. minutu kada je Vranešević postavio konačan rezultat – 4:2.
– Nedostatak petorice standardnih prvotimaca se osetio u našoj igri, ali i pored toga imali smo šanse da se izborimo za povoljan rezultat. Nismo ih iskoristili i protivnik nas je sasvim zasluženo pobedio – rekao je Siniša Todorović, trener Bečeja Old gold.
Bečejci su u sredu igrali protiv Jedinstva iz Rumenke, a u subotu (3. april, 15.30) igraju u Vrbasu protiv istoimene ekipe. Todorović očekuje povoljan rezultat:
– Vrbas je u donjem delu tabele, ali spada u kvalitetnije ekipe u ligi. Zbog čega do sada nisu uspeli da realizuju potencijal ne znam, ali očekujem tešku utakmicu u subotu. Sigurno će protiv nas igrati na sve ili ništa i u tome vidim našu šansu da se izborimo za povoljan rezultat.