Područna liga Novi Sad: Uspavankom na Tvrđavu

Područna liga Novi Sad: Uspavankom na Tvrđavutrg_fontane

Rezultat koji je Bečej na Veliku subotu na svom Gradskom stadionu zabeležio protiv Tvrđave iz Bača (1:1) ekvivalentan je igri prikazanoj na terenu.

Nekoliko desetina navijača na tribini imalo je prilike da prisustvuje jednoj pravoj fudbalskoj uspavanci. Po jedna ili dve šanse i jedne i druge ekipe tokom poluvremena nisu mogli ni doneti drugi rezultat. Prvu kakvu-takvu priliku za gol imali su gosti u 14. minutu, kada je Milićević sa 20 metara „tukao“ visoko iznad gola Bečeja. Sledeći minut doneo je napad Bečeja i loptu u mreži Bačana. Do lopte je na nekih 25 metara od gola gostiju došao Korać, prošao dva-tri igrača i sa 15 metara „poentirao“. Stekao se utisak da je Bečej bio zadovoljan postignutim golom i da se za njegove igrače utakmica mogla i završiti, dok sa druge strane gosti sa zapada Vojvodine nisu nijednom do 40. minuta pokušali da ugroze gol Stanojeva. U tom 40. minutu desila se prva, ali i jedina oragnizovanija akcija gostiju na utakmici. Ninković je na 30 metara od gola Bečeja dobio loptu, poveo je i poslao je između nogu Stanojeva, koji je klizećim startom pokušao da mu uđe u šut (1:1). Drugi deo susreta je više ličio na ozbiljniji trening, nego na utakmicu dva tima Područne lige koju su karakterisale bleda i mršava igra, sa akcijama koje su se završavale na sredini terena, ili šutevima iznad gola. Ipak, i uz takvu igru Bečej je mogao do tri boda. U 90. minutu Todorović je primio loptu na ivici šesnaesterca, šutirao ka golu Tvrđave, Vučković je nespretno intervenisao, a lopta je uspela samo da pogodi stativu i uz pomoć odbrane gostiju „ispadne“ iz šesnaesterca gostiju.
Jedinica Bečeja Old gold Mladen Stanojev bio je nakon završetka utakmice veoma nezadovoljan zalaganjem svojih saigrača.
– Nažalost, fudbaleri Bečeja svaku utakmicu igraju sa tri protivnika. Prvi protivnik je onaj fudbalski, drugi sudije, a treći naša psihologija. U svaki meč u prolećnom delu sezone ušli su malodušno, bez želje za pobedom. Ne znam šta je razlog tome. Preskaču se treninzi. Od 25 treninga neko ima tek pet odrađenih. Možda i u tome leže razlozi naše slabe igre.

Sutra u Novom Sadu igrate protiv starog poznanika, neugodne ekipe Slavije. Koja su tvoja očekivanja?

– Mi smo poslednji na tabeli, tako da se moramo i rukama i nogama boriti za bodove – rekao je Stanojev.