Područna liga Novi Sad: Vasin za opstanak

Područna liga Novi Sad: Vasin za opstanaktrg_fontane

Fudbaleri Bečeja Old gold pobedili su prošle nedelje Slaviju rezultatom 1:2 (1:0) i na taj način, kolo pre kraja, i teoretski obezbedili opstanak u Područnoj ligi Novi Sad.

Utakmica u Novom Sadu počela je u znaku domaćina, Slavija je imala terensku inicijativu, a Bečejci su se opredelili za čuvanje svoje mreže jer im je iz ovog susreta i bod bio dovoljan.
Fudbaleri Bečeja dobro su igrali odbranu, tako da Slavija nije imala mnogo izglednih šansi za postizanje pogotka. Ipak, koncentracija gostiju je popustila u 23. minutu kada su Novosađani preko Pupavca uspeli da postignu vodeći gol – 1:0. Do kraja prvog dela utakmice gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja, ali napadi nisu urodili plodom.
I u prvih pola sata drugog perioda gledaoci na stadionu na Salajci gledali su isti odnos snaga. Domaći zadovoljni vođ-stvom bili su u defanzivi, a Bečejci su mlakim napadima zaustavljani na dvadesetak metara od gola domaćih.
I kada su Bečejci postajali sve nervozniji, Nemanja Vasin je preuzeo odgovornost i rešio pitanje pobednika. Prvo je u 67. minutu prihvatio loptu na tridesetak metara od gola, „stuštio“ se prema mreži Slavije, prešao je tri igrača i pogodio mrežu domaćeg golmana – 1:1. Sedam minuta kasnije sjajni napadač Bečeja je ponovo izveo solo prodor, a epilog je bio isti kao i u 67. minutu – postigao je pogodak za 1:2.
Bečejci su bili i više nego zadovoljni preokretom rezultata, pa su u poslednjih desetak minuta branili svoju mrežu u čemu su na kraju i uspeli.
Posle susreta u Novom Sadu u taboru Bečeja bili su zadovoljni. Posebno je blistao dvostruki strelac Nemanja Vasin:
– Odigrali smo tešku utakmicu, niko nam nije davao mnogo šansi u ovom meču, ali smo dobrom igrom razuverili sve. Iako u završnici šampionata mnogi klubovi rade protiv nas, pobedom na Salajci smo im pomrsili račune i obezbedili opstanak. Iako smo gubili prvo poluvreme, smogli smo snage da mnogo boljom igrom u drugom delu preokrenemo rezultat i dođemo do zlata vrednih bodova. Presrećan sam što sam baš ja rešio utakmicu, ali zasluge idu i celoj ekipi.
U poslednjem kolu Područne lige Novi Sad, u nedelju (6. jun, 17.00) na Gradski stadion dolazi ekipa Sremca koja je putnik u međuopštinsku ligu. Vasin očekuje pobedu:
– Biće to revijalna utakmica, bez takmičarskog naboja. Međutim, i pored toga trudićemo se da se pobedom oprostimo od naših navijača.