Poraz na premijeri: Defanzivom do poraza

Poraz na premijeri: Defanzivom do porazatrg_fontane

U subotu 25. septembra KMF Bečej je debitovao u Prvoj futsal ligi Srbije.

Na svojoj premijernoj utakmici, kao gosti SAS-u u Zrenjaninu izvukli su tanji kraj i vratili se kući poraženi rezultatom 8:5 (4:3).
Fudbaleri Bečeja su utakmicu počeli povučeno i defanzivno što im se nije isplatilo, jer su već u 13. minutu bili u nokdaunu – domaćin je sjajnom igrom u startu utakmice sa dva pogotka Blažića u šestom minutu, Tomina u 8. i Janjića u 13. minutu iz penala (sa deset metara) došao do vođstva od 4:0.
Tek tada su Bečejci shvatili da nešto baš ne ide po planu i krenuli su sa malo drugačijom igrom, što se do kraja utakmice pokazalo kao dobro rešenje, ali ne i dovoljno da se kući ponesu bodovi. Bečejci su zaigrali malo bolje nakon prednosti domaćina od četiri gola, pa su do odmora u listu srelaca uspeli da se upišu Sekulić sa dva gola i Đurić jednim, te su došli na minus jedan (4:3).
U drugom poluvremenu domaćini su ponovili igru s početka prvog poluvremena i napravili, kako se pokazalo, nedostižnu prednost od 8:3, pogocima Janjića, Đorđevića, Blažića i Tomina u periodu od 24. do 34. minuta, da bi posle ove kanonade domaćih, Bečejci Sekulić i Đurić samo uspeli da ublaže vođstvo domaćina, ali ne i da dođu do remija.
U narednom (drugom) kolu Prve futsal lige Srbije KMF Bečej u nedelju, u hali OSC-a „Mladost“ od 19 sati, igra protiv ekipe Kolubare iz Lazarevca, koja je prošlogodišnji prvak i od koje se očekuje i ove sezone mnogo toga. Ipak i novajlije sa Tise su optimisti. Nadaju se punoj hali, vatrenoj podršci svojih navijača i, naravno, prvoj prvoligaškoj pobedi.

Poziv „Bekrija“

„Poraz kao rezultat nije razočarenje, uostalom Prva liga je u pitanju, klubovi su kvalitetni a svaki poraz je i jedno novo iskustvo”.
U nastojanju da pomogne u „probijanju leda” na prvoligaškoj sceni navijačka gupa „Bekrije Bečej“ pozvala je zainteresovane građane, „momke i devojke”, da joj se pridruže i pomognu da u nedelju 3. oktobra, pomognu svom klubu i prisustvuju mogućoj prvoj pobedi u elitnom društvu.
„Na igračima je da daju sve od sebe, a na nama da ih bodrimo i pomognemo im u tome, dakle: nedelja od 19.00, hala OSC-a ‘Mladost’ mora da bude do poslednjeg mesta puna”, kažu „Bekrije“ i pozivaju sve one koji imaju želju da pomognu bečejskom klubu da u nedelju navijaju za svoj klub.
„Koreografija, pesme i drugarstvo neka budu naš moto, a cilj nam je pobeda!”, kažu „Bekrije Bečej“.