PRIJATELJSKI SUSRET KADETA: Nade napunile tribine

PRIJATELJSKI SUSRET KADETA: Nade napunile tribinetrg_fontane

Prvaci Srbije u svojoj kategoriji, kadeti Crvene zvezde i Bečej Old golda (pored igrača koji trenutno igraju za Bečej, ekipu su činili i igrači koji su u svojoj dosadašnjoj karijeri branili boje Bečeja) odigrali su u utorak na bečejskom Gradskom stadionu prijateljski susret koji se završio minimalnom pobedom kadeta Crvene zvezde od 1:0.

Tokom prvog dela susreta oba protivnika u fazi napada nisu učinili ništa konkretnije. Igra je protekla u međusobnom ispitivanju snage protivnika, a jedina akcija vredna pomena bila je akcija četvorke Zvezde, Lukića, koji je u 28. minutu nespretno zahvatio loptu na 5 metara od gola Bečeja.
Nastavak susreta doneo je veće uzbuđenje na punom bečejskom stadionu. Prvo je Starčević u 53. minutu izašao sam ispred golmana Bečeja i promašio, ali se samo četiri minuta kasnije njegova upornost isplatila. Mijić je prodro sa desne strane, ubacio u šesnaesterac Bečeja, a Starčević podmetnuo nogu za konačan rezultat meča. Kako se meč bližio kraju, domaći fudbaleri su sve upornije napadali gol Zvezde u želji da remijem završe prijateljski susret. Ređale su se šanse Milovca, Kasaša, Bečanovića, Đuričića i mladog Stefanovića, ali lopta j nije htela u gol.
Trener Bečej Old golda Dalibor Novčić poverenje je ukazao igračima Tamašu Sekeu (golman), Nemanji Milovanovu, Stefanu Dašiću, Nikoli Kovačevu, Stefanu Stefanoviću, Bojanu Kremenoviću, Borisu Bečanoviću, Slavoljubu Dabižljeviću, Ratku Milovcu, Ognjenu Đuričiću, Anti Vasoviću, Žarku Kobiljskom, Bojanu Ćulumu, Strahinji Radenkoviću, Stojanu Milovanovu, Adrianu Kasašu i Daliboru Stepanovu.
Trener Crvene zvezde Mile Jovin računao je na Dušana Đorđeva, Filipa Manojlovića (golmani), Boška Gajića, Nikolu Radmanovića, Luku Lukovića, Stefana Kukoljca, Vukašina Jovanovića, Željka Žerađanina, Zlatka Iličića, Luku Mijića, Matiju Miketića, Nenada Đokića, Kristijana Soldatovića, Nemanju Gavrilovića, Žarka Ilića i Budimira Starčevića.
Predstavnici oba kluba istakli su nakon meča da je mnogobrojna publika imala prilike da vidi pravi takmičarski fudbal i da uživa u potezima budućih nada srpskog fudbala. Nadamo se da će bečejska publika u bliskoj budućnosti imati više prilike da uživa na takvim mečevima, a naročito da će uskoro moći da prati i rad seniorskog sastava na kvalitetnijem nivou.