Prva B liga: Bečejci pobedili sami sebe

Prva B liga: Bečejci pobedili sami sebetrg_fontane

Sve u životu ima početak i kraj pa tako i serija nepobedivosti vaterpolista Bečeja 2005. Bečejci su posle šest „vezanih“ pobeda prošle subote u Zemunu doživeli poraz od istoimene ekipe – 10:9 (1:1, 4:1, 2:6, 3:1).
Prvu četvrtinu utakmice karakterisala je čvrsta igra u odbrani obe ekipe bez mnogo inovativnosti u napadu pa su se obe mreže zatresle samo jedanput.

U drugom periodu igre domaći vaterpolisti preuzeli su inicijativu, golovima Mirkovića (tri) i Vasina „odlepili“ su se na četiri gola razlike i u tim trenucima činilo se da će lako doći do pobede. Ipak, do odlaska na mini-odmor, Pelengić je uspeo da savlada golmana Zemuna i smanji rezultatsku prednost domaćina na tri gola razlike.
U trećoj četvrtini Bečejci su zaigrali mnogo bolje i agresivnije, uspeli su da zaustave napadače Zemuna i golovima Pelengića (tri), Strainova, Markovića, Peslaća i Čiplića i da u potpunosti preokrenu rezultat (7:8).
U poslednjih osam minuta igre viđena je velika borba u bazenu, domaćin je imao više koncentracije ali i sportske sreće, vaterpolisti Zemuna su postigli tri, a primili samo jedan gol, i zasluženo pobedili Bečej.

Kup Kikinde

Plivački miting „Kup Kikinde“ za sve kategorije održan je prošlog vikenda uz učešće oko 250 takmičara iz 19 klubova sa teritorije Srbije, Makedonije, Slovenije, BiH i Mađarske. Odziv plivača bio je manji od uobičajenog za ovaj miting, a razlog su bile vremenske nepogode. Na mitingu su učestvovala i po dva takmičara PK Bečej i PK Svim star koji su i na ovom takmičenju osvojili medalje.
Na „Kupu Kikinde“ dve plivačice PK Svim star su osvojile čak devet medalja što je u generalnom plasmanu ovaj klub pozicioniralo na peto mesto. Ana Jeftenić je u svojoj uzrasnoj kategoriji osvojila pet zlatnih medalja (100 m mešovito, 50 m slobodno, leđno, prsno i delfin), dok se Jelena Ječanski okitila sa dva zlata (100 m mešovito i 50 m leđno) i dva srebra (50 m prsno i slobodno).
PK Bečej u Kikindi su predstavljali braća Šinković, Aron i Šebešćen. Šebešćen je u trci na 100 metara leđno osvojio srebrnu medalju (1:05,42), dok Aron nije uspeo da se okiti medaljom u pojedinačnim trkama. On je nastupio u pet disciplina, a u ukupnom skoru u svojoj konkurenciji (’96. godište) zauzeo je treće mesto.

Posle utakmice u Zemunu u taboru Bečeja 2005 nisu krili nezadovoljstvo. Treneru Borku Mariću subotnji poraz je bio prvi od kako je seo na klupu Bečeja:
– Prvi poraz je morao doći kad-tad. Žao mi je što je to bilo večeras, jer protivnik nije bio bolji nego smo sami sebe pobedili. Iako su vaterpolisti Zemuna opasni na svom terenu, iako smo u prve dve četvrtine gubili i sa četiri gola razlike, imali smo priliku da slavimo. Kada smo ih rezultatski „okrenuli“ nismo iskoristili šansu da ih dotučemo, promašili smo nekoliko „zicera“ i to nam se osvetilo. Ipak, nije sve bilo loše u ovoj utakmici, plivački smo izdržali jak ritam svih 32 minuta  i to me raduje.
Utakmicama 9. kola završen je prvi deo sezone Prve B lige. Pauze neće biti pa se šampionat nastavlja narednog vikenda. Vaterpolisti Bečeja igraju protiv ekipe ŽAK. Marić  protiv lidera na tabeli na njihovom bunjištu očekuje dobru igru:
– Prvoplasiranoj ekipi na njihovom bazenu se ne preti. ŽAK ima najkvalitetniju ekipu u ligi i očekuje nas težak meč. Otputovaćemo u Kikindu da pružimo maksimum, a radovaće nas i remi.