Prva B liga: Rabotnički na dnu bazena

Prva B liga: Rabotnički na dnu bazenatrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja 2005 pobedili su prošle subote Rabotnički sa 10:5 (1:1, 1:1, 4:2, 4:1) i tako nastavili seriju pobeda u Prvoj B ligi.

Bečejci su u poslednjih pet utakmica ostvarili isto toliko pobeda i za prvoplasiranim ŽAK-om sada zaostaju tri boda.
Subotnju utakmicu pred dobro ispunjenim tribinama bazena u OSC „Mladost“ obe ekipe počele su veoma čvrsto i nervozno. U odbranama se igralo oštro, pa su gledaoci prvi gol mogli da vide tek posle šest i po minuta igre. Tomićević je doveo domaćina u vođstvo, ali je u narednom napadu Krečković (Bečejac sa kapicom Rabotničkog) vratio rezultatsku ravnotežu.
Slična situacija dešavala se i u drugoj četvrtini, a onda je u trećem periodu makedonski predstavnik poveo sa dva gola razlike (2:4). Činilo se u tim trenucima da Bečejci nemaju odgovor za igru Rabotničkog, ali je usledio period od četiri minuta sjajne igre domaćina. Razleteli su se vaterpolisti u belim kapicama po bazenu, brzim kontrama zbunili su goste i golovima Peslaća, Terzića i Čiplića (dva) poveli sa 6:4.
Početkom poslednje četvrtine Stanković je smanjio vođstvo Bečeja na 6:5, ali je to do kraja utakmice bilo sve od igrača Rabotničkog. Domaći vaterpolisti su u potpunosti kontrolisali rezultat, a do kraja utakmice postigli su još četiri gola (Terzić, Čiplić dva i Tomašević).
U ekipi Bečeja bili su zadovoljni posle novog trijumfa:
– Utakmica za nas nije imala rezultatski značaj, jer se skor sa Makedoncima u krajnjem zbiru neće računati. No i pored te činjenice večeras smo igrali maksimalno motivisano i odgovorno i uspeli smo da pobedimo. Nova tri boda su došla kao rezultat timske igre. Sve bolje partije koje pružamo u ligi su posledica dobrog rada na treninzima što me veoma raduje – rekao je Srbislav Čiplić, strelac četiri gola protiv Rabotničkog.

U 8. kolu Prve B lige igrate protiv Proletera (subota, 30. januar, 19.00). Kakav ishod očekuješ?

–  Nadam se pobedi, jer smo kvalitetnija ekipa od Proletera, a i u dobroj smo formi. Mislim da će trener Marić u subotu veću minutažu dati mlađim igračima, a da ćemo mi iskusniji imati više odmora. To ne bi trebalo da utiče na igru Bečeja, pa očekujem novu pobedu.