Prva B liga Srbije: Bečejci overili baraž

Prva B liga Srbije: Bečejci overili baražtrg_fontane

U 11. kolu Prve B lige Srbije vaterpolisti Bečejca su na svom bazenu savladali ekipu Zemuna (11:8) i nakon očekivane i ubedljive pobede u narednom kolu minulog vikenda u Zrenjaninu protiv ekipe Proletera (22:2), učvrstili su čelnu poziciju na tabeli i dva kola pre kraja aktuelnog takmičenja osigurali učešće u predstojećem doigravanju za plasman u Prvu A ligu.

U susretu protiv Zemunaca Bečejci, predvođeni iskusnim Krstonošićem, koji je bio i najefikasniji igrač utakmice sa 5 postignutih golova, od prvog minuta su držali konce igre u svojim rukama. Većim delom su imali prednost od tri pogotka da bi u 3. četvrtini gosti uspeli da se približe na samo gol razlike, ali vrlo brzo su Bečejci uspostavili ravnotežu i povratili stečeno, da bi potom preko Cvetića po prvi put na utakmici ostvarili prednost od četiri, a nedugo zatim efektnim šraubom Krstonošića i pet golova razlike. Bilo je jasno da je već tada rešeno pitanje pobednika. U poslednjoj četvrtini gosti iz Zemuna su iskoristili opuštanje domaćih vaterpolista, rešili taj deo meča u svoju korist (2:1) i uspeli da ublaže poraz i stignu do konačnih 11:8 za VK Bečejac.
Nakon ovog susreta vaterpolisti Bečeja su u Zrenjaninu protiv poslednjeplasirane ekipe ostvarili ubedljivu pobedu i sa tri osvojena boda održali prednost u odnosu na drugoplasiranog rivala na tabeli ekipe Naisa. Bečejci imaju 33, a tim iz Niša dva boda manje.
Do kraja ligaškog dela takmičenja predstoji im gostovanje u Šapcu protiv istoimene ekipe. Ovaj meč ima veliki značaj za Bečejce, jer i pored činjenice da su obezbedili „vizu“ za baraž, bodovi su im neophodni kako bi zadržali čelnu poziciju i tako u doigravanju dobili lakšeg protivnika, jer se u baražu sastaje prvoplasirani tim iz Prve B lige sa pretposlednjom ekipom iz Prve A lige, a drugoplasiranom iz Prve B lige protivnik će biti tim koji je na trećem mestu iznad poslednjeplasirane ekipe koja direktno ide iz Prve A u Prvu B ligu.
U VK Bečejac su uvereni da će uspeti u svojim nastojanjima i prevazići probleme sa kojima se suočavaju, jer gotovo pet dana nisu bili u mogućnosti da treniraju na svom bazenu zbog kvara na postrojenju za snabdevanje vodom (havarija je sanirana početkom nedelje) i da će u ponedeljak u Obrenovcu osvojiti tri boda protiv VK Šapca, ekipe koju su u prvom delu prvenstva na svom terenu savladali rezultatom 10:7, te tako ostati na čelnoj poziciji, jer je za očekivati da će u meču poslednjeg kola, kada dočekuju ekipu Spartaka Prozivka iz Subotice, koja se nalazi na pretposlednjem mestu sa samo tri ostvarene pobede, sigurno uknjižiti bodove i tako omogućiti povoljniju situaciju u doigravanju za plasman u Prvu A ligu.