PRVA B LIGA SRBIJE: „Desetka” u mreži Goča

PRVA B LIGA SRBIJE: „Desetka” u mreži Gočatrg_fontane

Vaterpolisti Bečejca savladali su u Nišu u okviru 7. kola Prve B lige Srbije Goč iz Vrnjačke Banje sa 10:7 (0:2, 3:1, 3:3, 4:1).

Prvo poluvreme, a naročito prva četvrtina, pripala je domaćinu, koji je iskoristio opuštenost gostiju i dugo držao vođstvo. Igra u trećoj četvrtini nastavljena je u ritmu „toplo-hladno“, da bi tek u poslednjoj četvrtini Bečejac pokazao svoj kvalitet i uzeo, najviše zahvaljujući raspoloženom Stefanu Naćuku koji je čak pet puta poentirao, ono po šta je i došao, celokupni bodovni plen.
Pored Naćuka u listu strelaca za Bečejac upisali su se Tomićević (2), Pelengić, Brkljač i Korovljev (svi su postigli po jedan gol).
Junak meča, Stefan Naćuk, rekao je da je Bečejac zamalo prokockao sigurne bodove.
– Opušteno smo ušli u meč protiv nekvalitetnog protivnika. Spas smo pronašli u četvrtoj četvrtini, kada smo se trgli iz letargije. Ispada da mnogo bolje partije pružamo protiv jačih i kvalitetnijih ekipa – rekao je Naćuk.
Sledeći protivnik vaterpolista Bečejca bio je subotički Spartak, (meč je igran 22. februara, nakon zatvaranja ovog broja Bečejskog mozaika), a nove izazove bečejski vaterpolisti imaju već sutra, kada ih očekuje derbi kola u Novom Sadu sa Dunavom, liderom na tabeli.