Prva futsal liga Srbije: Poraz za kraj sezone

Prva futsal liga Srbije: Poraz za kraj sezonetrg_fontane

U 13. kolu Prve futsal lige Srbije KMF Bečej, koji je poslednji na tabeli sa 4 boda, dočekao je 20. decembra u hali OSC-a „Mladost“, ekipu Niš 92. Bečejci su dali sve od sebe kako bi izvojevali pobedu, međutim, ekipa Niša delovala je spremnije i „zategnutije“, što je pokazao i rezultat na kraju meča 2:9 (0:4).

Već nakon prvih nekoliko minuta meča dominacija Nišlija bila je uočljiva. Posle indirektnog udarca u korist Bečeja, lopta je završila na drugom delu terena, u nogama Dušana Milojevića koji ju je uspešno ubacio u kazneni prostor Bečeja i pronašao je svog kapitena Ljubišu Stankovića, koji je uspeo da klizećim startom smesti loptu u okvir gola i postigne prvi gol na meču u 2. minutu. Nakon kratke dominacije Bečejaca Stanković se ponovo upisao u listu strelaca.
U 16. minutu meča usledio je ponovni talas bečejske inicijative, kada se Sekulić oprobao u nekoliko vezanih prilika, međutim, golman Nišlija Ljubiša Ranđelović uspešno je hvatao lopte ali gosti iz kontre još jednom su pogodili mrežu iskusnog Andrića da bi u istom minutu povisili na 0:4. Nakon samo minut od početka drugog dela meča Nišlije su stvorile šansu preko Milojevića i Stankovića, koji su u kontri ostali bez pratnje i na lak način su uspeli da savladaju Andrića. Četiri minuta kasnije (u 25. minutu) Saša Jovanović je došao u posed lopte i u novom solo prodoru uspeo je da odličnim šutem smesti loptu pod prečku Bečejaca, da bi samo minut kasnije Ivan Jovanović uspeo još jednom da savlada golmana Bečeja i postavi zabrinjavajućih 0:7. Potom se u listu strelaca upisao i Ivan Jovanović osmim golom za Niš, da bi isti strelac dva minuta kasnije (u 34. minutu) povisio na 0:9. Ovakav rezultat ubio je svaku nadu i ambiciju igrača iz Bečeja, ali su ipak smogli snage, i posle ubačaja kapitena Ikića, Husanović je na efektan način savladao golmana Niša Ranđelovića, da bi i Sekulić „dok je još bilo vruće“ takođe uspeo da se upiše u listu strelaca i smanji rezultat na konačnih 2:9.