Prva liga Srbije: Bečejci uzeli meru i lideru

Prva liga Srbije: Bečejci uzeli meru i liderutrg_fontane

Igrači kluba malog fudbala Bečej prosto su na svom terenu nadigrali u 21. kolu Prve lige Srbije lidera na tabeli, beogradski Marbo i na kraju trijumfovali sa 6:2. Bečejci su time nastavili sa pobedonosnom serijom u šampionatu, započetom u 15. kolu. Jedinu mrlju baca možda i očekivani poraz Bečejaca prošle srede u četvrtfinalu Kupa Srbije od šampiona države kragujevačkog Ekonomca.

Tok utakmice priveli su Bečejci ka svojoj „vodenici“ od samog starta meča. Već u 3. minutu rezultat na semaforu glasio je 1:0 za domaće. Arvai je asistirao Stankoviću, koji je sa 10 metara loptu bez problema poslao u gol Beograđana. Nisu Bečejci od tog momenta dopustili gostima da preuzmu inicijativu na utakmici. Atakovali su često ka golu Marba, ponajviše Žeravica, Sekulić i Rašković, ali su i pored toga gosti preko Pršića došli do izjednačenja u 10. minutu. Muk na tribinama „proizveo“ je Đorđević kada je posle dodavanja Živkovića u 13. minutu povisio rezultat na 2:1 za goste. Do kraja prvog dela susreta igrači obe ekipe razradili su perfektno akcije i kontre, ali im je nedostajalo ono glavno, završnica. Jedina šansa vredna pomena, bila je prilika devetke Bečeja, Maksimovića u 17. minutu, kada je lopta okrznula prečku.
Drugo poluvreme meča donelo je „renesansu“ Bečeja na terenu. Probali su domaći, najviše preko Stanojevića, da u nekoliko navrata dođu do drugog izjednačenja na utakmici, ali im to nikako nije polazilo za „nogom“ sve do 28. minuta. Žeravica je loptu ubacio sa desne strane, a Rašković glavom „pogodio“ za 2:2. U naredna dva minuta imao je Bečej isti toliki broj šansi, ali je golman Marba Josimović bio na mestu. Gol je od 28. minuta „visio u vazduhu“ i bilo je pitanje vremena kada će „pasti“. Na to pitanje „odgovor“ je dao u 36. minutu Nebojša Sekulić. Sjajna desetka Bečeja je novim golom i u 37. minutu zapečatio sudbinu lidera. Njegovo delo nastavili su Staković u 38. minutu (5:2) i Rašković u 39. minutu (6:2). Kod oba pogotka „kum“ je bio Nemanja Žeravica.
Jedan od najboljih igrača Bečeja u meču sa Marbom, Nebojša Sekulić smatra da do pobede ne bi ni došlo da nema bečejske publike, šestog igrača domaćina u futsalu.
– Odlučilo je drugo poluvreme u kojem smo prikazali timsku igru i strpljivost. S obzirom da je Ekonomac u Užicu odigrao nerešeno sa Krčagovom, a mi dobili Marbo, opstanak je tu. Imamo još pet utakmica pred sobom i sve su nam kao da igramo protiv Marba. Nemamo šta da izgubimo, a možemo mnogo da dobijemo. Šteta bi bilo za momke koji su danas izašli na parket i dali sve od sebe da ne izbore opstanak u Prvoj ligi.

Ovog vikenda očekuje vas teško gostovanje u Kragujevcu. Idete na noge šampionu Ekonomcu. Koja su tvoja očekivanja?

– Sigurno je da ćemo u Kragujevcu odigrati na nivou pruženom protiv Marba, ako ne i bolje – izjavio je Sekulić.