Prva liga Srbije: Moguć opstanak

Prva liga Srbije: Moguć opstanaktrg_fontane

I pored poraza od VIK Naissusa od 8:4 prošlog vikenda u Nišu u okviru 24. kola Prve lige Srbije, postoji mogućnost da igrači Kluba malog fudbala Bečej zadrže prvoligaški status. Ukoliko predstavnici Fudbalskog saveza Srbije, odnosno Prve futsal lige Srbije zaključe da će ostanak Bečeja doprineti kvalitetu lige, postoji verovatnoća da će bečejska publika i naredne godine uživati u potezima učesnika najelitnijeg takmičenja u futsalu na teritoriji Srbije.

Velika prednost Bečeja leži i u činjenici da su utakmice igrane u gradu kraj Tise najposećenije u ovom rangu takmičenja.
Utakmikca u Nišu igrana je u laganom tempu. Protivnik, VIK Naissus i pored brzog vođstva (Todorović je dao gol u 1. minutu), nije pokazao veliku zainteresovanost na terenu za pobedu, odnosno za osvajanje tri boda. Uzvratili su već u narednom minutu gosti preko Raškovića za 1:1, a isti igrač doveo je Bečej u 11. minutu i u dugo iščekivano vođstvo (2:1). Tada su na scenu stupili Živadinović i Tošić koji su odvel svoj tim na odmor sa prednošću od jednog gola. U četvrtom minutu drugog dela susreta Nišlije su duplirali vođstvo da bi Bečejci oštrom igrom i uz pomoć Raškovića i Husanovića došli u 26. minutu do drugog remija na meču. U poslednjih sedam minuta gosti su „upalili motor“ i sa četiri gola u mreži Ćurčića zacementirali poraz Bečeja.
Dejan Kapriš, trener Bečeja, smatra da bi njegov tim da je bio kompletan, uzeo zasigurno tri boda.
– Falili su nam Vučković, Bakrač, Žeravica i Arvai. I ovaj meč igrali smo kao i prethodne prolećne utakmice, totalno rasterećeno, za sebe, ali to ipak nije bilo dovoljno za tri boda.

Sutra vam dolazi ekipa Pirota, koja se na tabeli nalazi ispod Bečeja. Da li se uloga favorita sa tabele može preneti i na teren?

– Očekujem protiv Pirota tri boda. Kako nam je ovo poslednja utakmica u ovoj sezoni pred domaćom publikom, želimo da našem „šestom“ igraču pokažemo da zaslužujemo Prvu ligu, a ujedno i da im se zahvalimo na vatrenoj podršci tokom svih 13 mečeva kod kuće – kazao je Kapriš.