Prva liga Srbije: Niške Vidre nadmudrile Bečejce

Prva liga Srbije: Niške Vidre  nadmudrile Bečejcetrg_fontane

U sedmom kolu Prve futsal lige Srbije ekipa KMF Bečeja ugostila je na svom parketu, pred oko 600 gledalaca, ekipu „Kopernikus vidre“ iz Niša.

I pored velike i glasne podrške sa tribina, ekipa Bečeja nije uspela da dođe do bodova. Nakon prvog poluvremena domaći su otišli na odmor sa vođstvom od 2:1, da bi u drugom poluvremenu upali u krizu i izašli iz meča poraženi rezultatom 2:5.
Bečejci su i pre ove utakmice bili pri dnu tabele što je značilo da im je ovo bila jedna od utakmica koju su morali dobiti, ali i pored dobre atmosfere u hali OSC-a „Mladost“ nisu uspeli u svom nastojanju.
Počelo je vrlo lepo, jer je već u drugom minutu meča Branimir Đurić zatresao mrežu Nišlija. Nakon prvog gola Bečejci su se zatvorili i počeli da igraju dugim loptama, što, ispostavilo se, nije bila pametna taktika. Posle par minuta su se vratili kratkom pasu i nastavili sa odličnim napadima, kao u 10. minutu, kada je Đurić našao prazan prostor i uspeo da „opali“ po lopti sa 10 metara, ali je Milan Mladenović na golu gostiju ovog puta imao više uspeha.
Posle pauze koju je zatražio trener domaćih Dejan Stanojev u 13. minutu, Nišlije dolaze do prve opasne i ozbiljne situacije u kojoj Milan Miljković uspeva da savlada golmana Bečeja Andrića i dovodi rezultat na poravnanje od 1:1.
U 14. minutu Bečejci su stvorili još jednu lepu priliku preko Đurića koji uspeva da pronađe na desnoj strani Vučkovića, koji šutira tik pored desne stative Mladenovića. U kontranapadu gostiju Žeravica je napravio prekršaj i zaradio javnu opomenu, a nakon ovog prekršaja Siniša Trojanović dobija priliku da sa 8-9 metara iz slobodnog udarca postigne gol, međutim, posle nepreciznog šuta rezultat ostaje nepromenjen. Samo dva minuta kasnije, u 16. minutu meča Aleksandar Lazarević postigao je izuzetan gol sa desetak metara iskosa sa leve strane i rezultatski zaključio prvo poluvreme sa lepih 2:1.
Bečejci su otišli na odmor nadajući se još boljem drugom poluvremenu, a Đurić ga je, kako se svima činilo, tako i otvorio svojim sjajnim napadima i prilikama, kao onom u 26. minutu kada je loptu sa ivice kaznenog prostora šutirao, ali nedovoljno precizno, tako da je lopta završila pored gola gostujuće ekipe.
I tada je došlo do velikog preokreta. Samo minut kasnije u kontranapadu igrač „Kopernikus vidri“ Milan Cvetković sa preko 10 metara uputio je šut ka golu, a golman domaćih Andrić bio je nemoćan. Bečejci su u 29. minutu ponovo stvorili šansu da bi posle dva minuta primili novi gol. Naime, posle majstorskog prodora Sekulića, koji je uspeo da i pored četvorice Nišlija prodre do gola, ali ne i da matira golmana Mladenovića, koji je ovog puta uz malo sreće uspeo da uhvati loptu, tim iz Niša po prvi put dolazi u vođstvo u 31. minutu kada Miljković uspeva da proturi loptu do Siniše Trojanovića koji na vrlo lak način savladava Andrića i dovodi svoj tim u prednost od 2:3.
Nakon ovog gola tim iz Niša postajao je sve opasniji po gol Bečeja. Pretili su sa svih pozicija, da bi u jednoj od prilika Jovan Stanković uspeo i po četvrti put da savlada Andrića. Bečejci su bezuspešno napadali do kraja utakmice, pri čemu su se sve više i više otvarali, tako da su do kraja utakmice još jednom bili kažnjeni – u 36. minutu uz asistenciju Siniše Trojanovića Dušan Stojković klizećim startom smestio je loptu u gol Bečeja za konačnih 2:5.
U narednom osmom ko-lu ekipa KMF Bečeja odlazi
na gostovanje beogradskom „Marbu“, koji zauzima prvo mesto na tabeli Prve futsal lige Srbije. To znači da Bečejce čeka jedna vrlo teška utakmica.