Prva Vojvođanska liga: Još jednom do poraza u petom setu

Prva Vojvođanska liga: Još jednom do poraza  u petom setutrg_fontane

U 7. kolu Prve vojvođanske lige, grupa Sever, odbojkaška selekcija Bečeja ugostila je ekipu Parizan Megala iz Bača. Nakon sjajne borbe Bečejci su pretrpeli još jedan poraz u pet setova sa 2:3, po setovima 19:25, 21:25, 25:18, 25:22 i 13:15.

U nedelju u hali OSC-a „Mladost“ pred oko 200 gledalaca nakon dva dobijena seta ekipa Partizan Megala pomislila je da je nadomak lake i brze pobede, međutim, nije bilo tako, jer su u trećem setu odbojkaši Bečeja došli sebi, uspeli su da se vrate na 2:2 u setovima, ali su u finišu ostali bez daha i propustili pobedu.
U prvom setu poveli su Bečejci, ali su u mini-serijama odbojkaši Partizan-Megala prestizali protivnike, tako da su ih već pri rezultatu 5:4 ostavili na 5:7. Nakon toga igrači Bečeja su uspeli da „uzmu“ po poen, dok protivnički tim je u svakoj seriji osvojio po dva do tri poena, kako bi do kraja prvog seta napravio razliku od šest poena i postavio konačnih 19:25 u prvom setu.
Drugi set odigran je ravnopravno – poeni su osvajani ravnomerno i na jednoj i na drugoj strani, ali razlika koju su protivnici napravili polovinom drugog seta (sa 10:12 na 10:18) ponovo je uticala na konačan ishod seta koji je završen sa 21:25.
„Razbijeni“ Bečejci su pomalo beznadežno ušli u treći set u kom je protivnik ponovo napravio osetnu razliku u samom startu od 2:6, ali laganim i smirenim tempom domaćini su izjednačili na 17:17, a zatim okrenuli situaciju u svoju korist – 23:17 -, što im je bilo dovoljno da ostvare pobedu u ovom setu od 25:18.

Poraz i u gostima

U zaostalom 6. kolu koje je odigrano 25. novembra, ekipa Odbojkaškog kluba Bečej izgubila je na „gostujućem parketu“ od Odbojkaškog kluba Kikinda rezultatom 3:0.

Četvrti set obeležili su još jednom naizmenični poeni, velikih oscilacija nije bilo. Ipak, većom agresivnošću i trudom domaći su slavili i u četvrtom setu sa 25:22 i poravnali rezultat na 2:2. Peti set bio je sličan četvrtom, podjednaka kontrola lopte, podjednaki napadi i poeni. Momci iz Bečeja poveli su sa 2:0, da bi gosti poravnali na 2:2, razliku od dva poena domaći ponovo preuzimaju i vode sa 4:2, a nedugo zatim ekipa Parizan-Megala vraća se na 4:5, da bi tada polako i sigurno zadržala rezultatsku prednost – preko 6:10 – do konačnih 13:15 u petom setu.
– Ovo je naša igra na poslednjih pet utakmica kada igramo sa spremnijim protivnikom. Ekipa Partizan-Megala je ipak obučenija i kvalitetnija ekipa od naše, ali mislim da smo odigrali najbolji meč ove polusezone, jer postepeno napredujemo iz utakmice u utakmicu, a još bolje ćemo se pripremiti u pauzi kako bismo ušli u drugi deo sezone sa većim ambicijama – izjavio je trener Bečejaca Dragan Čolić.