PRVENSTVO BALKANA ZA PIONIRE: Milica Grbić vicešampionka Balkana

PRVENSTVO BALKANA ZA PIONIRE: Milica Grbić vicešampionka Balkanatrg_fontane

Mlada džudistkinja Milica Grbić iz Bečeja, ovogodišnja prvakinja Srbije i članica naše najbolje selekcije u kategoriji +63 kilograma, osvojila je srebrnu medalju na Prvenstvu Balkana u džudu za starije pionire i pionirke održanom 6. jula u turskom gradu Tekirdagu.

U sportskoj hali Ataturk, gde je nastupilo 239 takmičara iz osam balkanskih zemalja, mlada Bečejka je u četvrtfinalu savladala Rumunku Nikoletu Veghea, a u polufinalu vršnjakinju iz federacije Bosne i Hercegovine Lolitu Furundžiju, da bi u finalu bila poražena od reprezentativke Rumunije Diane Tomut-Pope.
– Srećna sam zbog osvojene medalje, iako mislim da sam mogla da se domognem i zlata. U finalu sam imala ravnopravnu protivnicu i u izjednačenoj borbi, gde odlučuju nijanse, sudije su donele odluku da je Rumunka pobednica. I pored svega, ja sam zadovoljna, jer sam osvajanjem medalje opravdala poverenje i poziv selektora za učešće u reprezentaciji.
Na ovom takmičenju reprezentacija Srbije je osvojila 16 medalja (četiri zlatne, pet srebrnih i sedam bronzanih) i u ukupnom plasmanu je zauzela drugo mesto, iza prvoplasirane selekcije domaćina Turske.