PRVENSTVO EVROPE JKA FEDERACIJE: Prag srećan za Unu

PRVENSTVO EVROPE JKA FEDERACIJE: Prag srećan za Unutrg_fontane

UNA OBRADOVIĆ, karatistkinja KK Bečej, osvojila je prošlog vikenda svoju prvu internacionalnu medalju. Ona je na Prvenstvu Evrope za kadete, juniore i veterane JKA šotokan federacije koje je održano u Pragu osvojila bronzano odličje nastupajući za kadetski kata tim Srbije.

Obradović je zajedno sa Sofijom Stojanović (Kraljevo) i Marijom Dimitrijević (Velika Plana) u konkurenciji 16 kata timova uspela da stigne do najnižeg stepenika pobedničkog postolja.
Radeći katu „Basai dai“ kadetkinje Srbije su prošle kvalifikacije i polufinalnu grupu, a u finalnim „borbama“ morale su da se zadovolje bronzom. Prvo mesto pripalo je poljskom kata timu, a druge su bile Čehinje.
Obradović se oprobala i u pojedinačnoj konkurenciji u izvođenju kata, ali je takmičenje završila u eliminacionim borbama.

Kup Subotice

Subotica je prošle subote bila domaćin karate turnira. Na „Kupu Subotice“ učestvovalo je preko 200 takmičara, među kojima su bili i karatisti KK B.P.S. Zlatne medalje na ovom turniru u izvođenju kata su osvojile Jovana Borđoški i Nevena Kosanović, kao i ženski kata tim (Andrea Terek, Borđoški i Kosanović). Srebrnim medaljama su se okitili Arpad Bajus, Eva Rabockai, Beata Nemet i Anabela Aleksa, a bronzanim Tamaš Tormaš, Adrian Petrov, Kornel Šoljmoši, Snežana Damjanović, Robert Šeljmeši, David Pustai i Dimitrije Mirić. U disciplini borbe zlatna medalja je pripala Andrei Terek.

U stručnom štabu reprezentacije bili su i više nego zadovoljni učešćem selekcije Srbije, jer su u konkurenciji preko 500 karatista iz 16 zemalja osvojili 21 medalju (2-5-14).
Zadovoljna je bila i Slađana Bodo, nosilac crnog pojasa prvi DAN, trener KK Bečej, koja je pratila Unu Obradović u Češkoj:
– Prezadovoljna sam kako je Una radila u Pragu. Bilo je potrebno mnogo truda da se uopšte dođe do tog nivoa, ceo tim je dao sve od sebe i kao nagrada je stigla medalja. Kadetski kata tim je možda mogao i stepenik više na pobedničkom postolju, ali ne želim da komentarišem suđenje. Prvenstvo koje je iza nas je i jedno veliko iskustvo za Unu i trudićemo se da još jačim radom obezbedimo plasman i za Prvenstvo sveta koje će naredne godine biti organizovano u Holandiji.