Prvenstvo Srbije: Atila Sanislo je prvak

Prvenstvo Srbije: Atila Sanislo je prvaktrg_fontane

NOVI BEČEJ: Na prvenstvu Srbije u dizanju tegova za starije juniore (do 20 godina), koje je održano u sali SC „Tašmajdan“ u Beogradu, dizači tegova Jedinstva iz Novog Bečeja postigli su zapažene rezultate.

U konkurenciji 54 takmičara (46 u muškoj i 8 u ženskoj konkurenciji) iz 11 ekipa, izabranici trenera Branka Vlaškalina osvojili su četiri medalje, jednu zlatnu, dve srebrne i jednu bronzanu.
Posebno uspešan bio je Atila Sanislo, najbolji novobečejski sportista u prošloj godini, koji je novim ličnim rekordom, podigavši 195 (85,110) kilograma, osvojio zlatnu medalju i titulu prvaka države u konkurenciji takmičara do 69 kilograma. Srebrne medalje osvojili su Oto Galamboš (do 69 kg) rezultatom 173 (78,95) kilograma i Zoltan Hebek (+105 kg)  koji je podigao 185 (80, 105) kilograma.
U konkurenciji takmičara do 62 kilograma Andraš Ferenci je bio treći ostvarenim rezultatom 115 (45,79) kilograma, dok je u istoj kategoriji Kristijan Rakoš bio četvrti.
U ekipnoj konkurenciji (Ferenci, Sanislo, Galamboš i Hebek) Jedinstvo je zauzelo treće mesto.