PRVENSTVO SRBIJE: Milica Grbić prvakinja Srbije

PRVENSTVO SRBIJE: Milica Grbić prvakinja Srbijetrg_fontane

Na Prvenstvu Srbije u konkurenciji starijih pionira i pionirki održanom u Vršcu 25. maja uz učešće 199 takmičara iz 67 klubova mlada džudistkinja Bečeja Milica Grbić u kategoriji +63 kg osvojila je zlatnu medalju i tako izborila mesto u sastavu reprezentaciji Srbije i učešće na Prvenstvu Balkana koje će u julu mesecu biti održano u Turskoj.

Prvenstvo Vojvodine

Na Prvenstvu Vojvodine za mlađe pionire održanom minulog vikenda u Vršcu uz učešće 152 takmičara iz 28 klubova nastupilo je pet predstavnika DžK Mladost iz Bečeja i osvojilo jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju. Zlato je pripalo Aleksandru Stojkovu u kategoriji do 60 kg, a bronza Borisu Vračariću u kategoriji +66 kg.
Naredno takmičenje koje očekuje bečejske džudiste je Prvenstvo Srbije koje će 1. juna biti održano u Boru.

Turnir u Slovačkoj

Na 37. međunarodnom turniru održanom u Slovačkoj za pionire i kadete u konkurenciji 421 takmičara iz 40 klubova iz 11 zemalja nastupilo je i 11 predstavnika DžK Mladost iz Bečeja i osvojilo 4 medalje, jednu zlatnu i tri bronzane. Najsjajnije odličje pripalo je Marijani Simić u konkurenciji poletarki u kategoriji +43 kg, dok su bronzane medalje osvojili Gordan Grozdanić u konkurenciji kadeta u kategoriji do 60 kg, Sava Radović u kategoriji do 55 kg u konkurenciji starijih pionira i poletarac Luka Sremčević u kategoriji +50 kg.