Prvenstvo Srbije za juniore: Bečejci bez medalja u Nišu

Prvenstvo Srbije za juniore: Bečejci bez medalja u Nišutrg_fontane

Prvenstvo Srbije za juniore održano je prošle subote u Nišu uz učešće 173 takmičara iz 42 kluba.

Na prvenstvu je nastupilo i dvoje takmičara DžK Mladost koji se ovoga puta nisu okitili medaljama.
Robert Sabo, iako po godinama još uvek kadet, uspeo je da u starijoj konkurenciji ostvari solidan rezultat. On je takmičenje završio u trećem kolu i zauzeo je sedmo mesto u kategoriji do 55 kilograma (od 16 učesnika).
Podsetimo, Sabo je na juniorskom Prvenstvu Vojvodine pre dve nedelje osvojio bronzanu medalju, a na seniorskom turniru u Kikindi je pre nedelju dana ponovio uspeh. Prema rečima trenera bečejskog džudo kluba pred njim je dobra karijera, samo treba da nastavi sa marljivim radom.
Jasmina Hrnčić, druga predstavnica Mladosti u Nišu, nije uspela da prođe prvo kolo.
Iako džudisti Mladosti na prvenstvu nisu stigli do medalje, jedan Bečejac je ipak to uspeo. Risto Babić, koji je do ove sezone radio za bečejski klub, ali je prešao u kikindski Partizan, u Nišu je u kategoriji do 100 kilograma osvojio bronzanu medalju.