Prvenstvo Srbije za slepe i slabovide: Bojan Biga prvak Srbije

Prvenstvo Srbije za slepe i slabovide: Bojan Biga prvak Srbijetrg_fontane

Bojan Biga, član bečejskog Džudo kluba Mladost osvojio je zlato u kategoriji do 81 kg i srebrnu medalju u apsolutnoj kategoriji na Prvenstvu Srbije za slepe i slabovide održanom 11. decembra u Beogradu u sali Fakulteta fizičkog vaspitanja.
Ovim uspehom na najbolji način je okončan niz od 51 takmičenja na kojem su nastupali bečejski džudisti tokom 2016. godine u zemlji i inostranstvu u svim uzrasnim kategorijama.

Trofej Braničeva

Aleksandar Stojkov je osvojio zlatnu medalju u kategoriji + 73 kg u konkurenciji starijih pionira na Trofeju Braničeva za poletarce, mlađe pionire i starije pionire održanom u Požarevcu je 4. decembra uz učešće 324 takmičara iz 32 kluba.
Istog dana u Futogu na džudo turniru „Partizan 2016“ za poletarce i mlađe pionire uz učešće 318 takmičara iz 42 kluba bronzane medalje u konkurenciji poletaraca i poletarki u kategoriji do 28 kg osvojili su Suzana Joksimovć i Leon Benkovič +50 kg.
A prošle nedelje na takmičenju „Kać open 2016“ za poletarce i mlađe pionire uz učešće 365 takmičara iz 43 kluba poletarke DžK Mladost Anđela Prodanov +43 kg je osvojila srebrnu, a Dunja Šijački 25 kg i Suzana Joksimović 28 kg su se izborile za bronzanu medalju, kao i poletarac Svetozar Vijatov u kategoriji +50 kg.