Prvenstvo Srbije: Žetva medalja Tamaša Farkaša

Prvenstvo Srbije: Žetva medalja Tamaša Farkašatrg_fontane

Na apsolutnom, juniorskom i kadetskom prvenstvu Srbije KOA u plivanju održanom od 25. do 28. marta u Novom Sadu, na kojem je nastupilo 332 plivača iz 37 klubova, učešće je uzelo i desetoro plivača PK Bečej.

Tamaš Farkaš je osvojio srebro na 400 metara kraul i na 400 metara mešovito, kao i zlato na 800 metara kraul (kadeti) i bronzu u apsolutnoj seniorskoj kategoriji, a potom i zlato (kadetsko) i zlato u apsolutnoj seniorskoj kategoriji na 1.500 metara kraul.
Sebastijan Sabo osvojio je bronzanu medalju na 1.500 metara kraul (juniori).

Prvenstvo Srbije
Svim star peti

Na Prvenstvu Srbije za mlađe pionire i pionirke u plivanju održanom od 18. do 20. marta u Novom Sadu, pored takmičara iz 33 kluba nastupili su i plivači PK Svim Star iz Bečeja i osvojili 15 medalja, 13 u konkurenciji mlađih pionira i dve u kategoriji starijih pionirki.
U ukupnom plasmanu Bečejci su zauzeli peto mesto.
Pojedinačni rezultati: Ana Jeftenić je osvojila prvo mesto na 100 metara delfin, 200 metara kraul, 50 metara kraul i drugo mesto na 400 metara kraul, Jovana Đurić bila je treća na 400 metara kraul, 200 metara kraul i 100 metara delfin, Jelena Ječanski osvojila je drugo mesto na 100 i 200 metara leđno, Nikola Ratkov je bio drugi na 400 metara kraul, 200 metara kraul i treći na 200 metara prsno. Štafeta 4×50 metara kraul osvojila je treće mesto u sastavu Jelena Ječanski, Jovana Đurić, Marina Čolaković i Ana Jeftenić.
U kategoriji starijih pionirki Ivona Čolaković osvojila je drugo mesto na 100 metara leđno i treće mesto na 200 metara leđno, a Nada Mandić imala je zapažen nastup u disciplini 200 metara kraul.
Bečejske plivače naredno takmičenje očekuje u Subotici 9. aprila.