PRVENSTVO VOJVODINE: Bronza za Bečejce

PRVENSTVO VOJVODINE: Bronza za Bečejcetrg_fontane

Na prvenstvu Vojvodine za pionire, kadete, omladince i seniore održanom minulog vikenda u Subotici uz učešće 233 plivača iz 21 kluba nastupilo je i 10 članova PK „Svim star“ iz Bečeja i osvojilo III mesto ekipno u pionirskoj konkurenciji iza prvoplasiranog PK Novi Sad i PK Vojvodina.

Bečejci su osvojili 26 medalja od čega 14 zlatnih, 9 srebrnih, 3 bronzana odličja, što je impozantan broj s obzirom na ukupan broj takmičara.
Najuspešnija je bila Ivona Čolaković sa tri prva i jednim drugim mestom i Jovana Đurić, takođe sa tri prva i jednim trećim mestom, Jelena Ječanski sa dva prva i dva druga mesta, Denis Der sa dva prva mesta, Bence Balzam s jednim prvim i drugim mestom, Nikola Ratkov i Nenad Aksin s jednim prvim i jednim drugim mestom, Ana Jeftenić sa jednim drugim i dva treća mesta i Marina Čolaković sa jednim drugim mestom.
Štafeta 4×100 m kraul pionirke, u sastavu Jelena Ječanski, Ana Jeftenić, Marina Čolaković i Jovana Đurić osvojila je zlato, a štafeta 4×100 metara mešovito u konkurenciji pionira u sastavu Nikola Ratkov, Denis Der, Bence Balzam i Nenad Aksin zauzela je drugo mesto.
U konkurenciji mlađih pionira i pionirki uz učešće 135 plivača iz 19 klubova PK „Svim star“ je predstvaljalo 5 takmičara koji su ekipno zauzeli 5. mesto, a Vukašin Vukanić je osvojio zlato u disciplini 100 i 200 metara leđno.

Plivački maraton
Jelena i Tamaš pobednici

Na maratonu u Panoniji održanom 7. jula na deonici od 3 kilometra prvo mesto u apsolutnoj kategoriji u ženskoj konkurenciji osvojila je Jelena Ječanski, a u muškoj konkurenciji pobedio je Tamaš Farkaš, dok je drugi bio Nikola Ratkov, a u konkurenciji pionira do 14 godina starosti, drugi je bio Bence Balzam.
Sledeće takmičenje koje očekuje bečejske plivače je Prvenstvo Srbije koje će biti održano u Kragujevcu od 27. do 29. jula i u Beogradu Pss KOa od 19. do 21. jula.