PRVENSTVO VOJVODINE: Šest medalja za Bečejce

PRVENSTVO VOJVODINE: Šest medalja za Bečejcetrg_fontane

Na Prvenstvu Vojvodine u kik-boksu za sve uzraste održanom u sali DTV Partizan u subotu, 14 juna, u disciplini ful-kontakt učestvovalo je 60 takmičara iz 15 klubova koji su prikazali odlične borbe. Kik-boks klub Bečej, koji je bio i organizator takmičenja, je imao šest predstavnika koji su osvojili šest medalja, tri zlatne jednu srebrnu i dve bronzane.

Zlatna odličja i titulu prvaka pokrajine u konkurenciji seniora osvojili su Stevica Mandić u kategoriji do 67 kg, Ištvan Kišutcai u kategoriji do 54 kg u kadetskoj konkurenciji i Nikola Vlajkov u kategoriji do 49 kg u konkurenciji pionira. Srebro je pripalo Benceu Kovaču u kadetskoj konkurenciji u kategoriji do 63,5 kg, dok su bronzu osvojili pioniri Akoš Šoti u kategoriji do 36 kg i Aron Karolji u kategoriji do 54 kg.

– Zadovoljan sam nastupom naših takmičara i osvojenim medaljama, što nam daje potvrdu da smo dobro radili i predstavlja podstrek za naredni period. Ostvareno je pogotovo važno, jer je usledila smena generacija u klubu i neophodno je da ovi mladi takmičari steknu samopouzdanje, a ono se najbolje stiče kada se ostvare dobri rezultati. Zadovoljan sam i tokom celog takmičenja, jer pored toga što nije bilo primedaba od strane učesnika i posetilaca, nije se dogodila nijedna povreda.

Imali smo prilike da u 30 mečeva vidimo nekoliko zanimljivih borbi i sve je proteklo u najboljem redu, tako da mogu reći da sam u potpunosti zadovoljan celim turnirom – rekao je Žarko Radović, trener KBK Bečej.

Na ovom takmičenju nije bilo Jovane Trifunjagić koja je nastupila na „Balkan openu 2014“ održanom u Tešnju u BiH, gde je učestvovalo 487 boraca iz 15 država u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Jovana Trifunjagić je u konkurenciji juniorki u kategoriji do 52 kg osvojila srebrnu medalju jer je u finalu poražena od Saide Bukvić iz Novog Pazara.