PRVENSTVO VOJVODINE: Tri zlata, tri srebra

PRVENSTVO VOJVODINE: Tri zlata, tri srebratrg_fontane

Na Prvenstvu Vojvodine u Zrenjaninu prošle nedelje nastupilo je 87 takmičara iz desetak vojvođanskih klubova. Kik-boks klub Bečej nastupio je sa sedam takmičara i osvojio šest medalja, tri zlatne i tri srebrne.

Zlatnom medaljom okitili su se kadet Filip Crnojački u kategoriji do 71 kilograma, kao i juniori Nemanja Krstin u kategoriji do 60 kilograma i Jovana Trifunjagić u kategoriji do 56 kilograma. Crnojački je do najsjajnije medalje došao pobedom u finalu nad Bojanom Đokićem iz Novog Sada, Krstin je nokautom u drugoj rundi u finalu savladao Novosađanina Stefana Jovanovića, a identičnim stilom, nokautom, Trifunjagić je u finalu na pod „poslala“ Šilu Gomboš iz zrenjaninskog Internacionala. Najuzbudljiviji meč dana odigrala je Milena Švonja, koja je u finalu sudijskom odlukom poražena od Mirjane Vujić iz Novog Sada, svetske šampionke i evropske vicešampionke. Najmlađi takmičar bečejskog kluba i debitant na pokrajinskom prvenstvu, Jošua Lugožan osvojio je, porazom u finalu od Ljubomira Brčanina iz subotičkog Top fajtersa, srebrnu medalju u kategoriji pionira, dok je njegov klupskih kolega Nikola Vujanov „ponovio“ Lugožanov uspeh i u kategoriji do 37 kilograma porazom od Luke Lisice, novosadskog kikboksera, osvojio srebrnu medalju. Poslednji učesnik na Prvenstvu Vojvodine ispred Kik-boks kluba Bečej, Aleksandra Kozarski, bila je sprečena da učestvuje, jer zbog bolesti ostalih učesnika nije imala adekvatnog protivnika u svojoj kategoriji.