Prvi put u Srbiji: Balaša ujedinio federacije

Prvi put u Srbiji: Balaša ujedinio federacijetrg_fontane

Arpad Balaša, član Bodi bilding kluba Bečej, uspeo je da osvoji titule u sve četiri federacije (IBFF, Federacija Sportskog saveza grada Beograda, IFBB i NABBA) koje svoja takmičenja organizuju na nivou Republike Srbije.

Ovaj podvig mladog Balaše ujedno je i istorijski, jer je on prvi takmičar kome je pošlo za rukom da „objedini federacije“ u Srbiji.
Balaša je sva zlatna odličja osvojio u konkurenciji juniora u kategoriji +75 kg. Prvo se, početkom avgusta, popeo na pobedničko postolje u Somboru na Internacionalnom kupu IBFF-a, da bi samo mesec dana kasnije nadmašio svoje rivale i na „Trofeju Beograda“, koji je organizovao Sportski savez grada Beograda. Poslednja dva takmičenja u „zlatnom nizu“ bila su Prvenstvo Srbije IFBB, održano 16. oktobra u Čačku i NABBA federacije u Pančevu 17. oktobra.
Osim poslednja četiri takmičenja, Arpad Balaša je učestvovao na još šest nadmetanja, na kojima je osvojio tri zlatne i dve srebrne medalje, kao i sedmo mesto na Prvenstvu sveta održanom 19. juna na Malti.