Regata na Begeju je protekla: U znaku Bečejaca

Regata na Begeju je protekla: U znaku Bečejacatrg_fontane

Kajakaška regata „Begej 2010“, održana je prošle nedelje u Zrenjaninu uz učešće 84 takmičara iz 8 klubova.

Regata na Begeju je imala dva kurioziteta. Posle 20 godina u Zrenjaninu je ponovo održano jedno kajakaško takmičenje, a u svih 15 trka koliko ih je voženo pobedili su Bečejci.
Pored 15 zlatnih medalja kajakaši Bečeja su osvojili i jedno srebrno odličje.
Prvo mesto u svojim uzrasnim kategorijama u mini-kajaku jednosedu (sve trke su vožene na stazi od 300 metara) osvojili su Vukašin Reljić, Olivera Mirilović, Stefan Božić, Biljana Relić, Petar Džambas, Ljiljana Nović, Lazar Reljić i Slavica Relić, kao i dvojci Miloš Šošo-Lazar Reljić, Olivera Mirilović-Slavica Relić, Dušan Živanović-David Balaša, Selena Đurić-Biljana Relić, Stefan Mirilović-Petar Džambas, Dragana Milojević-Katarina Radanović i Armin Kovač-Lazar Reljić.
Srebrom se na Begeju okitio Miloš Šošo u MK-1.