Srpska liga, grupa Vojvodina: Dve pobede Bečeja

Srpska liga, grupa Vojvodina: Dve pobede Bečejatrg_fontane

U prve dve utakmice prolećnog dela prvenstva Srpske lige, grupa Vojvodina fudbaleri OFK Bečej 1918 su zabeležili dve pobede i osvojenim bodovima zadržali prednost od 11 bodova na čelnoj poziciji iza prateće ekipe Dinama 1946 iz Pančeva koliko su imali i na kraju prvog dela prvenstvene trke.

Na startu prolećnog dela prvenstva zabeležili su pobedu na gostovanju u Novoj Pazovi rezultatom 0:1. Strelac jedinog pogotka u sudijskoj nadoknadi vremena u 94. minutu utakmice bio je Kosta Dražić.

O petnaestoj prvenstvenoj pobedi i igri ekipe Bečeja sportski direktor Dejan Stanojev je rekao:

– Bilo je dosta teško. Uslovi za igru su bili izuzetno nepovoljni, a pored toga, protivnik je igrao dobro, tako da sam imao utisak kako se utakmica približavala svom kraju da nam je i nerešen rezultat dovoljan. Međutim, imali smo sreće. Dražić je postigao pogodak kada smo se praktično već pomirili sa sudbinom. Osvojili smo bodove i to je najvažnije. Pored toga, ovakve utakmice i ovakav razvoj događaja, kada pobeđuješ kada to već ne očekuješ, su značajne jer donose samopouzdanje igračima i često mogu da imaju presudan uticaja na konačan plasman.

U 2. kolu minulog vikenda Bečejci su zabeležili ubedljivu pobedu u prvoj utakmici prolećnog dela prvenstva pred svojim navijačima rezultatom 4:0 protiv ekipe Radničkog iz Šida. Strelac tri gola bio je Kosta Aleksić u 23, 47. i 71. a u 89. minutu konačan rezultat utakmice postavio je Bratislav Jelić.

Do šesnaeste prvenstvene pobede Bečejci su došli zasluženo, iako su imali dosta muke protiv objektivno slabijeg rivala koji je u prošlom kolu pretrpeo ubedljiv poraz na svom terenu od fudbalera Odžaka (0:5) i tako se našao u neizvesnoj situaciji i grčevitoj borbi za opstanak.

Stiče se utisak da su mladi igrači ekipe iz Šida pokušali da se u Bečeju „izvade“ za poraz na startu prolećnog dela prvenstva, ali to je očito bio prevelik zalogaj za njih.

Borbenom i strpljivom igrom, po hladnom i kišovitom vremenu i klizavom terenu Bečejci, predvođeni iskusnim Čedomirom Tomčićem koji je dominirao na sredini terena, znalački su lomili otpor gostiju i sredinom prvog dela meča došli u vođstvo golom mladog Koste Aleksića iz slobodnog udarca koji je povisio na 2:0 efektnim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 2. minutu nastavaka utakmice nakon lepe akcije koju je započeo Tomčić, a najefikasniji igrač Bečeja Mladen Kovačević sjajno je asistirao, da bi na sličan način postigao het-trik u 71. minutu nakon asistencije Nemanje Vasina.

– Nismo najbolje otvorili utakmicu. Igrali smo oprezno, jer je bilo teško kontrolisati loptu ali ipak je do izražaja došao naš kvalitet. Poveli smo, i tada je bilo sve mnogo lakše. Propustili smo nekoliko šansi da napravimo još bolji rezultat ali najvažnije je da smo pobedili u prvoj utakmici pred svojim navijačima i da smo nastavili sa osvajanjem bodova – rekao je Kosta Aleksić.

Za utakmicu protiv Radničkog iz Šida šef stručnog štaba Jovica Lakić nije mogao da računa na Dejana Rahića zbog žutih kartona, tako da je Bečej igrao u sastavu Živkov, Vorgučin (od 75. Ćulum), Kragović, Tomčić, Stanojev, Cvetković, Dražić (od 82. B. Jelić), Mirkov, Kovačević, Aleksić, Potkozarac (od 64. Vasin).

U narednom prvenstvenom kolu fudbaleri Bečeja se u Starim Banovcima sastaju sa ekipom Dunava koja je trenutno na 13. poziciji sa 13 bodova a u prvom kolu u prolećnom delu prvenstva je zabeležila pobedu protiv ekipe Cementa (1:0), dok je u prošlom poražena u Odžacima (5:1) a u jesenjem delu prvenstva na Gradskom stadionu kraj Tise izgubila je rezultatom 3:1.

Pored toga fudbaleri Bečeja su trebali odigrati utakmicu u okviru četvrtfinala kupa FSS na teritoriji PFS Subotica sa ekipom Bačke 1901 iz Subotice 14. marta, ali je ona zbog kiše odložena za 21. mart, međutim, usledilo je novo odlaganje zbog snega pa bi ona trebalo da se odigra 28. marta  na Gradskom stadionu kraj Tise s početkom u 15 časova.