Srpska liga, grupa Vojvodina: Furiozan start Bečejaca

Srpska liga, grupa Vojvodina: Furiozan start Bečejacatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su započeli prvenstvenu trku na najbolji mogući način. U dva odigrana kola su zabeležili ubedljive pobede i trenutno zauzimaju čelnu poziciju u prvenstvu Srpske lige u kojem nastupaju posle deset godina igranja u nižim rangovima takmičenja.

U premijernom izdanju, pred svojim navijačima, na gradskom stadionu kraj Tise ugostili su ekipu Radničkog iz Nove Pazove i zabeležili pobedu rezultatom 4:0 (2:0). Strelci su bili Đurićin u 17. i 28. i Kovačević u 76. i 90. minutu. Ekipa Bečeja je igrala u sledećem sastavu: Živkov, Vorgučin (Janković), Kragović, Tomčić, Stanojev, Cvetković, Rahić (Vasin), Mirkov, Kovačević, Đuričin, Aleksić (Babić).
U drugom kolu Bečejci su gostovali u Šidu, gde su se sastali sa iskusnim srpskoligašem, ekipom Radničkog, koja u ovom rangu takmičenja uspešno nastupa poslednjih nekoliko godina. Bečejci su zaigrali odlično i zasluženo zabeležili ubedljivu pobedu rezultatom 6:1 (0:1). Strelci su bili Đuričin u 41. i 86, Mirkov u 66, Tomčić u 69, Aleksić u 72. i Kovačević u 82. minutu za OFK Bečej 1918, a jedini gol za domaćina postigao je Dmitrović u 68. minutu. U Šidu je ekipa Bečeja nastupila u sastavu: Živkov, Vorgučin (od 75. minuta Mihalec), Kragović, Tomčić, Stanojev, Rahić (od 75. minuta Babić), Mirkov, Kovačević, Đuričin, Aleksić (od 75. minuta Vasin), Cvetković.
U sastavu nije bilo kapitena Slavoljuba Dabižljeviča koji je uoči ove utakmice zbog nezadovoljstva napustio klub. Od uprave kluba je dobio ispisnicu i u međuvremenu je pristupio ekipi Mladosti iz Bačkog Jarka.
– Razočarani smo njegovim postupkom jer smo razgovarali pre desetak dana u nameri da prevaziđemo problem i dobili smo obećanje da će on sigurno ostati. Međutim, on je doneo ishitrenu odluku čime nam je napravio problem, jer smo oslabljeni njegovim odlaskom zbog toga što nemamo adekvatnu zamenu, a prelazni rok je završen. Želimo mu svu sreću u nastavku karijere i vrata našeg kluba su mu uvek otvorena – rekao je sportski direktor Dejan Stanojev i dodao da je zadovoljan ostvarenim u prva dva prvenstvena kola.
– Odlično smo startovali, posebno smo pružili dobru igru u Šidu. Nadam se da ćemo tako i nastaviti i u sledećoj prvenstvenoj utakmici protiv Dunava pred našim navijačima, a i u narednom periodu. Ukoliko se to dogodi, možemo se nadati da ćemo biti u konkurenciji za najviši plasman.
U trećem prvenstvenom kolu Bečejci u subotu od 16,30 časova  dočekuju ekipu Dunava iz Starih Banovaca koja je u prošloj sezoni u ovom rangu takmičenja zauzela peto mesto i predstavlja protivnika za respekt, iako je u prva dva kola aktuelnog takmičenja pretrpela poraze. Na startu su fudbaleri Dunava na gostovanju u Beočinu poraženi od ekipe Cementa rezultatom 3:2, a minulog vikenda su na svom terenu izgubili od ekipe Odžaka sa 1:2.
U 4. kolu naredne subote fudbaleri Bečeja se na svom drugom gostovanju ove jeseni u Pančevu sastaju sa ekipom Železničara.