Stoni tenis

Stoni tenistrg_fontane

Prva liga Srbije (ž)

U 6. kolu stonoteniserke Vojvodine iz Bačkog Gradišta su na gostovanju savladale ekipu Novog Beograda rezultatom 1:4, Flip (Ki) – NS 2011 0:4, Požega – Crvena zvezda 3:4, Bačka Topola – Čelarevo 4:1, Josip Kolumbo (Ni) – Zmajevo 4:0 i trenutno su na trećoj poziciji prvenstvene tabele sa 11 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirana ekipa Josip Kolumbo iz Niša i Crvena zvezda na četvrtom mestu. Prve su stonoteniserke Bačke Topole sa 12, a poslednje Flipa iz Kikinde sa 6 osvojenih bodova.

Druga liga, sever (ž)

U 6. prvenstvenom kolu stonoteniserke Bečeja su na svom terenu porazile ekipu Beočina rezultatom 4:1, Doža (Skorenovac) – Eđšeg (NS) 4:1, Kanjiža – Vojvodina 2011 1:4, Sloga (Ostojićevo) – Slavija 96 (Kovačica) 4:0 i Bačka Topola II – Bačka (Bački Brestovac) 4:1.
Bečejke su trenutno na trećem mestu prvenstvene tabele sa 10 bodova koliko su osvojile i trećeplasirane stonoteniserke Sloge iz Ostojićeva i Slavije 96 iz Kovačice koje imaju i jedan meč više odigran. Na prvom mestu su stonoteniserke iz Bačke Topole sa takođe odigranim jednim mečom više a na poslednjem, 10. mestu je ekipa Eđšega iz Novog Sada sa 6 osvojenih bodova. U narednom kolu stonoteniserke Bečeja 28. novembra gostuju u Bačkom Brestovcu gde se sas-taju sa ekipom Bačke.

Druga liga, sever (m)

Stonoteniseri Vojvodine iz Bačkog Gradišta su u 6. kolu u Novom Kneževcu savladali ekipu Obilića rezultatom 4:0 a sastati su se još Temerin – Radnički 4:1, Spartak (Debeljača) – Čelarevo 3:4, Zmajevo – Bačka Topola 0:4, ŽAK (So) – Čarda kod Braše (Begeč) 0:4.
Pored toga, Gradištanci su već imali susret 7. kola i zabeležili pobedu protiv ekipe ŽAK-a iz Sombora rezultatom 4:0 i trenutno se nalaze na četvrtom mestu prvenstvene tabele sa 11 osvojenih bodova. Prva je ekipa Bačke Topole sa 12, a poslednja ekipa ŽAK-a sa 5 osvojenih bodova. U 8. kolu Gradištanci 5. decembra (17 č) dočekuju ekipu Čelareva.

Memorijal u Smederevu

Nakon Trofeja Aleksinca u kategoriji mlađih kadetkinja koji je održan 14. novembra i boduje se za rang-liste Srbije, gde je osvojila prvo mesto što je peti trijumf od šest održanih turnira (izostao je nastup na turniru u Požegi zbog finansijskih razloga) Radmila Tominjak iz Bačkog Gradišta je pobedila i na Memorijalnom turniru Voja Vakulović održanom 21. novembra u Smederevu, u kategoriji kadetkinja koji se takođe boduje za rang-liste Srbije čime je posle niza titula u svojoj starosnoj kategoriji uspela da trijumfuje i u starijoj uzrasnoj konkurenciji. Pored toga, sa klupskom drugaricom Barbarom Đurčik u dublu je osvojila bronzanu medalju. Bronza je pripala i bečejskom dublu u konkurenciji kadetkinja Reki Bezeg, koja je u Aleksincu bila treća i Ivani Ćućuz, a u konkurenciji kadeta Akoš Benke, član Vojvodine iz Bačkog Gradišta, osvojio je duplu bronzu pojedinačno i u dublu sa Nemanjom Đilasom iz Čelareva.
U konkurenciji juniorki Edina Benke je bila druga, dok je u paru sa Elom Halas iz Bačke Topole trijumfovala na turniru.