Stonoteniski turnir „Trofej Bečeja 2010“: Kao državno prvenstvo

Stonoteniski turnir „Trofej Bečeja 2010“: Kao državno prvenstvotrg_fontane

Proteklog vikenda u Bečeju je, u hali OSC-a „Mladost“, održan rangirni turnir „Trofej Bečeja 2010” za mlađe kadete, kadete i juniore u organizaciji STK Bečej.

Na dvodnevnom takmičenju nastupilo je 37 klubova iz cele Srbije sa ukupno 206 takmičara. Prvog dana na turniru nastupili su juniori, juniorke, mlađi kadeti i mlađe kadetkinje, odnosno 135 učesnika iz 37 klubova, da bi drugog dana snage odmerio 71 igrač iz 24 kluba u kategoriji kadeta i kadetkinja.
U konkurenciji juniora prvo mesto osvojio je Boris Mihajlović iz kragujevačkog „Faksa“, drugo mesto pripalo je Kristijanu Daleu iz beogradskog IMT-a, dok su treće mesto osvojili Ilija Majstorović iz zrenjaninskog Banata i Valentin Nađnemedi iz novokneževačkog Obilića.
Među juniorkama zlato je kući ponela Anažofija Fenjveši iz STK Bačka Topola, srebro je osvojila Viktorija Tružinjski iz istog kluba, a treće mesto pripalo je Aleksandri Savić iz STK Čelarevo i Branislavi Popov iz STK Senta.
U konkurenciji mlađih kadeta prvo mesto uspeo je da osvoji Nikola Marinković iz beogradskog STAK-a, drugo mesto Nikša Martinović iz STK Zmajevo Carnex, dok su trećeplasirani bili Milan Milošević iz negotinskog Hajduk Veljka i Lazar Tomić iz STK Temerin.
Među mlađim kadetkinjama najbolja je bila Ela Halas iz STK Senta, drugo mesto i srebro u Novi Kneževac odnela je Dragana Vignjević iz STK Obilić, dok su se sa trećim mestom zadovoljile Ivana Milovanović iz STK Čoka i Izabela Lupulesku iz uzdinske Uniree.

Bez tribine

Mada je prošle nedelje najavljeno da će uporedo sa turnirom biti održana i stonoteniska tribina na kojoj će gostovati, kako je rečeno, najuspešniji trener svih vremena, Dušan Osmanagić, tribina nije održana.

Narednog dana odigrani su mečevi kadeta i kadetkinja koji su, po očekivanju, pokazali znatno viši kvalitet.
Među kadetima najbolji je bio Igor Katić iz STK Kikinda, srebro je osvojio Marko Popović iz beogradske Crvene zvezde dok su trećim mestom morali da se zadovolje Hunor Mesaroš i Stefan Komlušan, obojica članovi STK Čoka.
U konkurenciji kadetkinja zlato je osvojila Suzana Mendergiš iz STK Obilić iz Novog Kneževca, srebro je pripalo Aleksandri Savić iz STK Čelarevo, dok su treće mesto osvojile Branislava Popov i Ivana Vejinović obe iz STK Senta.
– Prezadovoljan sam, turnir je odrađen kako treba, mislim čak da je ovo jedan od najkvalitetnijih turnira na nivou države. Odigrano je u Srbiji nekoliko ovako velikih turnira sa ovolikim odzivom, u Vrnjačkoj Banji i Aleksincu, ali je ovaj turnir ipak bio ravan prvenstvu države. Zahvaljujemo se sportskom centru koji nam je izašao u susret i ustupio halu, a nadamo se da će nam još koji put učiniti to zadovoljstvo. Organizacija je bila na zavidnom nivou pogotovo zbog odziva igrača. Što se tiče naše dece, i tu smo zadovoljni, trudili su se koliko su mogli, a mi ćemo i dalje nastaviti da ih treniramo kako bismo ostvarili neke bolje uspehe sa njima – izjavio je jedan od organizatora Milutin Glavaški.