STONOTENISKI VIKEND U BEČEJU: „Kolenica kup“

STONOTENISKI VIKEND U BEČEJU: „Kolenica kup“trg_fontane

Na 13. Otvorenom prvenstvu veterana u stonom tenisu, popularnom „Kolenica kupu“ 9. februara u sportskom centru učestvovali su takmičari iz Slovenije, Makedonije, Hrvatske, BiH, Mađarske i Rumunije, i prvi put čak i iz Libije. Na 13. „Kolenica kupu“ je bilo dosad najviše igrača, ukupno 189.

Trofej kupa je osvojio Nenad Đukić iz Kikinde u kategoriji od 35 do 50 godina starosti. On je u finalu takmičenja nadmašio Gorana Petrovića iz Niša. Trećeplasirani su Dragan Knežević iz Osijeka i Ljubomir Milošević iz Beograda.
U apsolutnoj konkurenciji najbolji je bio Dragan Knežević koji je pobedio Stefana Kostadinovića iz Subotice, a treće mesto su podelili Nenad Đukić i Zvonimir Britka (Beograd).
U kategoriji takmičara od 50 do 60 godina starosti najbolji je bio Zvonimir Britka, a sledili su ga Franjo Capan (Hrvatska), Branko Cvetković (Kikinda) i Milan Stanić (Novi Sad).
U grupi stonotenisera starijih od 60 godina prvi je bio Branko Cvetković, drugi Zdenko Mađer, a treći Slavoljub Kulišić (obojica iz Beograda) i Dušan Ratković (Novi Sad).
Najstariji takmičar na „Kolenica kupu“ bio je Ivan M. Ivanović (74) iz Beograda.
Na „Kolenica kupu“ nadmetalo se i 14 takmičara sa teritorije opštine Bečej – Milutin Glavaški je stigao do osmine finala.

Zimsko otvoreno prvenstvo Bečeja

Dan pre „Kolenica kupa“, 8. februara, u sportskom centru je održano i Zimsko otvoreno prvenstvo Bečeja za mlađe kategorije: 140 takmičara se nadmetalo u 9 kategorija.
Takmičari iz STK Vojvodina iz Bačkog Gradišta, već po tradiciji, osvojili su medalje. Radmila Tominjak je osvojila zlatnu medalju u kadetskoj kategoriji i srebrnu u grupi mini-kadetkinja, a Ivana Ćućuz i Barbara Đurčik zaslužile su bronzana odličja u grupi kadetkinja.
Za STK Bečej igrale su tri devojčice i jedan momak. Vesna Matijević je osvojila zlatnu medalju u kategoriji kadetkinja (7-8. razredi osnovne škole), a Reka Bezeg je zaslužila bronzanu (3-4. razredi). Lila Tobijaš je dospela na „glavnu tablu“, a Hunor Bezeg završio je u takmičenju po grupama.