SVETSKI KUP U TRIATLONU: Gaji Buriću izmakla medalja u Hamburgu

SVETSKI KUP U TRIATLONU: Gaji Buriću izmakla medalja u Hamburgutrg_fontane

Vicešampion Balkana u triatlonu Gajo Burić iz Bečeja, član tima ReBlaus iz Beča, posle prošlogodišnjeg zapaženog plasmana na jednom od najvećih evropskih takmičenja u
triatlonu u Barseloni, kada je u elitnoj konkurenciji zauzeo 15. mesto, u ovoj sezoni je nastavio da ostvaruje odlične rezultate. Na svetskom kupu održanom u Hamburgu 12. i
13. jula uz učešće preko 10.500 takmičara, u disciplini sprint triatlon (500 metara plivanja, 22,5 kilometara vožnje biciklom, 5 kilometara trčanja) Gajo Burić je zauzeo 9.
mesto, dok je u svojoj grupi bio prvi. O svom učešću na najvećoj i najmasovnijoj trci na svetu u triatlonu Burić kaže:

– Staza u Hamburgu važi za najlepšu stazu i organizatori su želeli da takmičenje bude što masovnije, tako da nas je bilo veoma mnogo, što je dobro za popularizaciju ovog
sporta, ali stvara problema takmičarima. Pored toga, zona izmene je bila duga 1.300 metara. U takvim okolnostima je neophodno takmičare podeliti po grupama koje ovoga puta
nisu bile ujednačene. Sticajem okolnosti našao sam se u grupi u kojoj su očito bili manje kvalitetni takmičari. Bio sam ubedljivo prvi sa prednošću od gotovo 10 minuta i
očekivao sam da ću se po ostvarenom vremenu sigurno osvojiti medalju. Međutim, u ukupnom plasmanu sam zauzeo 9. mesto. Mislim da bih, u slučaju da je sistem takmičenja bio
kao u Barseloni, gde su svi takmičari bili u jednoj grupi, izborio bolji plasman, jer bih se borio protiv rivala, a ne protiv sebe kao što je to bio slučaj u Hamburgu.
Ovog vikenda Gajo Burić nastupa na Prvenstvu Evrope u olimpijskom triatlonu (1.500 metara, 40 kilometara, 10 kilometara), koji će biti održan u Cirihu.