Svetsko prvenstvo u Dubaiju: Stotinke do finala

Svetsko prvenstvo u Dubaiju: Stotinke do finalatrg_fontane

Reprezentativca Srbije Čabu Silađija su četiri stotinke „odvojile“ od finala na 50 metara prsno na Svetskom prvenstvu u malim bazenima u Dubaiju. Silađi je u polufinalu trke zauzeo deveto mesto rezultatom 26,75 sekundi. Od njega je bio brži osmoplasirani Norvežanin Aleksandar Hetland – 26,71. Najbolje vreme u polufinalu ostvario je Brazilac Felipe Silva – 26,22 sekunde.

Aronu Šinkoviču srebrna medalja

Na prvom Toyota kupu u mađarskom gradu Hodmezevasarhelj održanom 18. i 19. decembra, na kom je učestvovalo 450 takmičara, PK Bečej je nastupio sa sedam plivača. Najbolji su bili Aron Šinkovič, koji je osvojio srebrnu medalju na 100 metara delfin, i Tamaš Farkaš, koji je zaslužio bronzanu medalju na 200 metara kraul.
Ostali plivači PK Bečej, Sebastian Sabo, Daniel Farkaš, Marina Matić, Selena Pandurović i Čongor Tot Hasnoši, ostvarili su svoja najbolja vremena.

PK Svim star – Uspešni nastupi i u Nišu

Posle Ljubljane i Sombora, plivačice Svim stara stigle su prošlog vikenda i do Niša i nastavile sa dobrim nastupima i osvajanjem medalja. Na Međunarodnom plivačkom mitingu „Sveti Nikola“ održanom na bazenu niškog Čaira, među 332 učesnika iz 30 klubova, nastupile su i tri članice Svim stara.
Marina Čolaković je na 200 metara kraul zauzela deseto mesto, Ivona Čolaković je u istoj disciplini osvojila drugo mesto, kao i u trkama na 100 i 200 metara leđno, a na 100 metara kraul bila je treća. Treća je bila i Jovana Đurić na 200 metara kraul, a u trkama na 100 i 200 metara delfin osvojila je druga mesta.
Ovog vikenda, 25. i 26. decembra, Svim star će u brojnijem sastavu nastupiti na novogodišnjem plivačkom mitingu „Dedamrazijada“ u Novom Sadu, pa se mogu očekivati dobri rezultati i od Ane Jeftenić, Jovane Ječanski, Anete Šoš i drugih, koji nisu putovali u Niš.