Tibhar kup: Radmila i Reka u finalu

Tibhar kup: Radmila i Reka u finalutrg_fontane

Radmila Tominjak, stonteniserka Vojvodine iz Bačkog Gradišta, osvojila je prvo mesto u kategoriji kadetkinja na međunarodnom novogodišnjem Tibhar kupu, koji se boduje za rang-liste Srbije.

Druga je bila Reka Bezeg, članica STK Bečej.
Na najmasovnijem stonoteniskom takmičenju održanom 17. i 18. decembra u Novom Sadu u sportskom centru SPENS, na kojem je nastupilo preko 500 takmičara iz sedam zemalja (Rumunija, Nemačka, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Mađarska, Hrvatska) Radmila je nakon prvog mesta u grupi, u drugom delu takmičenja ubedljivo savladala svoje rivalke iz Morave, Uniree, Domboša i Baje i stigla do finala, gde je nakon velike borbe savladala svoju dobru poznanicu iz Bečeja Reku Bezeg sa 3:2 u setovima. Bečejka je do finala takođe pružila sjajne partije i imala dobre rezultate. Ubedljivo je sa 3:0 pobedila svoje rivalke iz Dumbravite, Milicu Petričević iz novosadskog Top spina koja je bila bolja od Bačkogradištanke Dore Veđelek, zatim je usledio neizvestan meč protiv Ane Feješ iz Kanjiže u kom je Reka pobedila sa 3:2, da bi potom sigurno izborila plasman u finale pobedom 3:0 protiv Lile Kovač Katone iz Bačke Topole, koja je zauzela treću pozicju.
Pored toga, još jedna takmičarka sa ovih prostora je postigla dobar rezultat na ovom takmičenju, a to je juniorska reprezentativka Srbije Sabina Šurjan, trenutno članica ekipe Novog Sada, koja je osvojila srebrnu medalju.