Tradicionalni turnir u malom fudbalu: Mistik je „šik“

Tradicionalni turnir u malom fudbalu: Mistik je „šik“trg_fontane

Ekipa Mistik pobednik je tradicionalnog turnira u malom fudbalu „Bečej open 2010“ koji je tokom jula odigran na terenu DTV Partizan. Na turniru je učestvovalo 39 ekipa, a odigran je u tri konkurencije – juniorskoj (15 ekipa), seniorskoj (15) i veteranskoj (9).

Fudbaleri Mistika su u više nego zanimljivom i neizvesnom finalu za seniore savladali ekipu Bečejprevoza sa 5:4 posle boljeg izvođenja penala (posle 40 minuta igre bilo je 2:2). Tribine u Partizanu su bile pune kao „šipak“, gledaoci su se tiskali i oko ograde terena, a fudbaleri i jedne i druge ekipe pružili su im neizvesnu utakmicu, sjajan fudbal na „petoparcu“, a kako i ne bi kada su u obe ekipe bili majstori fudbala i futsala (Milivojev, Novčić, Lazarević, Rašković, Ivanišević, golmani Andrić i Bakrač).
Posle deset minuta finalne utakmice, povela je ekipa Bečejprevoza sa 1:0 (Lazarević), a taj rezultat je ostao na semaforu do kraja poluvremena. U 26. minutu Novčić je izjednačio iz penala (posle tri kornera), a šest minuta pre kraja Mistik je autogolom Vargeca došao do preokreta – 1:2. I kada su igrači Mistika i njihovi navijači već počeli da se raduju, Vargec je posle kornera, u poslednjoj sekundi meča izjednačio rezultat. Međutim, Mistik je i tokom izvođenja penala pokazao mentalnu stabilnost, sva tri izvođača bila su precizna (Novčić, Bojović, Ivanišević), dok je Andrić odbranio šut Lazarevića za pobedu od 5:4.
U borbi za treće mesto novobečejska ekipa Blažin je pobedila Domus GM sa 2:0.
Između utakmica za treće i prvo mesto pioniri Škole fudbala Bečej (’98. i ’99. godište) odigrali su revijalnu utakmicu i izmamili gromke aplauze jer su prikazali dopadljiv fudbal, ali i dobru tehničku „potkovanost“.
U juniorskoj konkurenciji trijumfovala je ekipa Fadeks koja je u finalu pobedila fudbalere ekipe Autoelektrika Bula sa 5:3 (posle penala). Treće mesto pripalo je ekipi Ranđelović gradnja posle pobede nad timom Ćien Ćiano (6:3).
U konkurenciji veterana najbolji su bili fudbaleri Gradine eurokomerca (pobeda nad Agropoljem iz Bačkog Gradišta rezultatom 2:0), dok je treće mesto pripalo Autoškoli Leson koja je sa 2:0 savladala Autoškolu Riki.
Za najboljeg igrača turnira proglašen je Ivica Milivojev (Mistik), najbolji strelac bio je Branislav Đurić (Bečejprevoz) koji je postigao šest pogodaka, a pehar za najboljeg golmana pripao je Milošu Andriću (Mistik).
Odlični organizatori turnira bili su KMF Bečej i Bečejsko udruženje mladih (lokalna samouprava je bila pokrovitelj), a za troje prvoplasiranih u juniorskoj i veteranskoj konkurenciji, pored medalja, diploma i pehara, obezbeđene su i robne nagrade. U seniorskoj konkurenciji prvak je dobio 100.000 dinara, drugoplasiranoj je pripalo upola manje novca, a trećeplasirani su dobili 30.000 dinara.