Treći Sprint plivački miting: Bečej treći sa 27 medalja

Treći Sprint plivački miting: Bečej treći sa 27 medaljatrg_fontane

Bečej je minule subote bio domaćin trećeg Sprint plivačkog mitinga na kome je nastupilo 300 takmičara iz 18 klubova.

Miting je bio međunarodnog karaktera jer su nastupile i dve ekipe iz inostranstva, Plivački klub ANK iz Pečuja (Mađarska) i Plivački klub Temišvar (Rumunija).
Organizator mitinga, PK Bečej, nastupio je sa 28 plivača u svim kategorijama. Predsednica kluba Edit Farkaš bila je zadovoljna takmičenjem:
– Veoma mi je drago što smo okupili 300 plivača i što smo uspeli da dovedemo i dve ekipe iz inostranstva.
U 25-metarskom bazenu bilo je osam staza, pojedinačno se plivalo pet distanci (50 metara – kraul, prsno, leđno i delfin i 100 metara mešovito) u devet uzrasnih kategorija (podeljenih po godištima od 1992. do 2003. i mlađe). Plivala se i jedna štafetna trka 8×50 metara (4 muških i 4 ženskih), gde je učestvovao po jedan takmičar iz svakog godišta.
Najuspešnija ekipa na mitingu bila je ekipa ANK iz Pečuja. Ovaj klub je osvojio 40 medalja – 17 zlatnih, 15 srebrnih i 8 bronzanih. Drugoplasirana je bila ekipa Spartaka iz Subotice sa 42 medalje – 16 zlatnih, 11 srebrnih i 15 bronzanih, a treće mesto pripalo je domaćinu PK Bečej sa 27 medalja – 12 zlatnih, 6 srebrnih i 9 bronzanih.
U PK Bečej najuspešniji su bili Zita Seke (2003. godište i mlađe) koja je osvojila tri zlata, a isti broj zlatnih medalja osvojio je i Šebešćen Šinkovič u konkurenciji plivača 1993. godišta.
– Osvajanjem 27 medalja i zauzimanjem trećeg mesta na ovom mitingu moramo biti zadovoljni, tim pre što je ovo tek prvo ovogodišnje takmičenje. Nadamo se da ćemo sa ovakvim uspesima nastaviti i na narednim plivačkim mitinzima – rekla je Edit Farkaš.
Bečejske plivače 9. i 10. oktobra očekuje učešće na Međunarodnom plivačkom mitingu „Dani Ludaje“ u Kikindi.