Trke oldtajmer dvotočkaša kraj Tise: Više hiljada gledalaca se divilo starim motorimatrg_fontane

U nedelju su Bečejci imali priliku da osete duh starih vremena kada su se na hipodromu kraj Tise održavale konjičke trke, a u ovom slučaju reč je o trkama oldtajmer motora, koje su u Bečeju poslednji put organizovane pre više decenija.

Organizator manifestacije je bio „Oldtajmer klub Bečej – Novi Bečej“ u saradnji sa Turističkom organizacijom i opštinom Bečej, zahvaljujući kojoj su za pobednike obezbeđeni pehari, ali i prateći program za posetioce trka.
Najveću pažnju nekoliko hiljada građana privukle su trke starih dvotočkaša u kojima je nastupilo 26 takmičara koji su se nadmetali u tri kategorije: „kolibri“ do 50 kubika, APN od 50 kubika i 125 kubika.
U disciplini „kolibri“ pobednik je bio Isidor Mandić, drugi je Zoltan Berkeš, a trećeplasirani Stevan Tatić. U kategoriji APN od 50 kubika, ubedljivu pobedu ostvario je Mikloš Boja, nekadašnji šampion Jugoslavije, drugo mesto osvojio je Roland Nađ, a treće Aleksandar Sečin iz Sente. Pobednički pehar u kategoriji APN od 125 kubika pripao je Đerđu Zediju, drugi na cilj je stigao Tibor Mikloš, a treće mesto osvojio je Milivoj Jovanov iz Zrenjanina.

Akcija besplatnog merenja šećera u krvi

Na moto skupu kraj Tise, Društvo za borbu protiv šećerne bolesti opštine Bečej, iskoristilo je priliku i organizovalo akciju besplatnog merenja nivoa šećera u krvi. Tom prilikom oko150 posetilaca skupa iskoristilo je mogućnost i proverilo nivo šećera u krvi.

U revijalnom delu programa priređen je defile vremešnih automobila, motocikala i fijakera, a najviše simpatija pobrali su automobili „pežo 404“, „BMV Alpina“ i „audi“ iz 1966. godine, koji su dobili pehare za prvo, drugo i treće mesto. U reviji oldtajmera motocikala pobednički pehar osvojio je „BMV R 25/2“ s prikolicom, drugo mesto zauzeo je „DKV“ skuter, a treći „Moto Guzi“. Među fijakeristima najuspešniji je bio Geza Pap kome je pripao pobednički pehar, zatim Robert Sili, a treće mesto je zauzeo Zoran Gan.
Osim trka i revije oldtajmera i fijakera, na skupu su nastupili članovi Gradskog duvačkog orkestra, a nakon takmičarskog dela i bendovi „Fingerbeng“ i „MINK“, uz čiju muziku su posetioci mogli da razgledaju i kupe neke od rukotvorina pravljenih tehnikama starih zanata.