„Trofej Bečeja 2016“: Reka Bezeg i Sabina Šurjan pobednice

„Trofej Bečeja 2016“: Reka Bezeg i Sabina Šurjan pobednicetrg_fontane

Bečejka Reka Bezeg u kadetskoj konkurenciji i Sabina Šurjan iz Bačkog Gradišta u kategoriji juniorki su osvojile prva mesta u svojim starosnim kategorijama na turniru „Trofej Bečeja 2016“ održanom minulog vikenda u SC „Đorđe Predin Badža“ u organizaciji Stonoteniskog saveza Srbije i STK Bečej na kojem je nastupilo oko 240 takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji iz ukupno 56 klubova.

Do prvog mesta Reka Bezeg je došla tako što je prvo savladala pobednicu 4. grupe Ivanu Mršić sa 3:0, a potom istim rezultatom u polufinalu i veliku rivalku Radmilu Tominjak iz Vojvodine iz Bačkog Gradišta, da bi u finalu bila bolja od Lile Kovač Katone iz Malog Iđoša koja nastupa za ekipu Bačke Topole, rezultatom 3:2. Treće mesto je pripalo Radmili Tominjak i Danieli Bosiku iz Uniree iz Uzdina.
U istoj starosnoj kategoriji u muškoj konkurenciji pobedio je Aleksandar Čonkić iz subotičkog Spartaka, koji je u finalu savladao Vladimira Jovičića iz novobeogradskog IMT. Đorđe Pavlović (Morava – Velika Plana) i Jovan Jockov (Novi Sad) zauzeli su treće mesto.

Prvenstvo Vojvodine

U nedelju, 16. oktobra u Bečeju održano je ekipno Prvenstvo APV za mlađe kadete i mlađe kadetkinje za sezonu 2016/2017. Ekipni prvaci APV su postali STK Spartak – Subotica kod mlađih kadeta i STK Domboš – Mali Iđoš u konkurenciji mlađih kadetkinja. Ekipa Vojvodine je zauzela 6. poziciju.

Bečej – Čelarevo (13.11. 17 č)

Posle petog kola stonoteniserke Bečeja su na šestom mestu prvenstvene tabele sa 5 osvojenih bodova i jednom utakmicom manje, jer nisu odigrale meč 4. kola protiv ekipe Bačke Topole koja se nalazi na petom mestu sa bodom više. Na prvom mestu je ekipa Slavije 96 iz Kovačice sa 10 osvojenih bodova, a poslednja, deseta, je ekipa Dože iz Skorenovca sa četiri osvojena boda.

Sabina Šurjan iz Bačkog Gradišta koja nastupa za ekipu Novog Sada, u juniorskoj konkurenciji je došla do pobede tako što je na putu do finala pobedila Reku Bezeg sa 3:0 da bi u završici ubedljivim rezultatom (3:0) savladala Kseniju Vereb iz Sente. Treće mesto osvojile su Reka Bezeg iz Bečeja i Sofija Kovač iz Rusina iz Ruskog Krstura.
U kategoriji juniora pobedio je Matija Jovičić iz Zemuna koji je u finalu rezultatom 3:0 savladao Piroćanca Aleksu Gaceva. Treće mesto podelili su polufinalisti Pero Tepić iz Temerina i Florian Fenjveši iz Ade.
U konkurenciji mlađih kadetkinja prvo mesto osvojila je članica Đurđev grada iz Smedereva Lenka Nikolić, koja je u finalu pobedila Tamaru Turkonje iz Rapida (Nikolinci) rezultatom 3:0. Treće mesto podelile su Anita Dobo (Doža – Skorenovac) i Katarina Gvozdenović (Domboš – Mali Iđoš).
U konkurenciji mlađih kadeta prvi je Aleksandar Čonkić iz Spartaka iz Subotice, koji je u finalu rezultatom 3:1 pobedio Zvezdana Grujića (Lav – Jermenovac). Treće mesto osvojili su Luka Damjanović (IMT – Novi Beograd) i Petar Vidić (Hajduk Veljko – Negotin).
Sabina Šurjan je nastupila i u seniorskoj konkurenciji, ali je eliminisana iz daljeg takmičenja u četvrtfinalu rezultatom 1:3 od iskusnije klupske saigračice Anete Maksuti, koja je inače finalu sa 3:0 savladala Izabelu Lupulesku iz novokneževačkog Obilića. Treće mesto osvojile su Viktorija Tružinski i Ana Žofija Fenjveši iz Novog Sada.
U konkurenciji seniora pobedio je Nikola Strugarević iz Banata iz Zrenajanina koji je u finalu sa 3:0 savladao svog klupskog kolegu Mohameda Abaza iz Bahreina. Treće mesto podelili su Zrenjaninac Ilija Majstorović i član novosadskog Radničkog Dragan Subotić.